Lehet-e a víz deutérium tartamát csökkenteni ülepítéssel?
En azert ezt elolvasnam: [link]
Hogy a kerdesre is valaszoljak: hazi korulmenyek kozott biztosan nem tudod erzekelheto mertekben csokkenteni a viz nehezviz-tartalmat.
Elvileg ha nagyon lehűtöd és nagyon sokáig nyugalomban marad.
De nem véletlen hogy nem ezt a módszert hanem az elektrolízist használják a Deutérium előállításra.
Nyilván ami hidrogén az elektrolízis hatására felszabadul deutérium szegény lesz. Ha elégeted újra vízzé és lecsapatod egyrészt nagyon tiszta vized lesz, és még deutérium mentes is. Másrészt ez iszonyat drága víz is lesz az elektrolízis költségei miatt.
Minden élőlényben van és még nem halt bele senki sem.
Sőt az esővíz és így az abból képződő ásvány és talajvizek is kifejezetten alacsony deutérum szinttel bírnak. Mivel párologni is nehezebben párolog el. Nem véletlen hogy a tengerekben és óceánokban halmozódott fel leginkább.
Mondjuk itt felmerül hogy akkor tengervíz sótlanítással foglalatoskodó sivatagi országba ne menj.
Ja de mert semmivel sem betegebbek vagy halnak meg hamarabb azok akik ott élnek és a deutérium dúsabb sótlanított tengervizet isszák.
Remélem sikerült az elsőben linkelt cikket elolvasni.
Ennyi erővel próbálhatod woodoo-babával, ráolvasással vagy kézrátétellel is óvni az egészségedet.
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Az index írását is nagyon értékesnek találom.
Érdeklődésem kifejezetten egészségem megőrzését szolgálná, tehát megelőzés jellegű.
A hozzászólások kapcsán végleg lemondok az ülepítés lehetőségéről. Viszont igazolta, hogy megalapozott a megállapításom, hogy kifejezetten jól esik az artézi víz amit rendszeresen fogyasztok, mert "az esővíz és így az abból képződő ásvány és talajvizek is kifejezetten alacsony deutérum szinttel bírnak"
A jövőben nem marad más hátra, mint a ketogén étrend. (tengeri élőlények, alacsony szénhidráttartalmú zöldségek, sajt, ha lehet növényen nevelkedett állatok húsa, tojás,oliva olaj, bogyós gyümölcsök, vaj, tejszín, stb.)
Somlyai Gábor szerint Amikor elfogyasztunk egy élelmiszert, abból CO2 és H2O lesz. Naponta 3-4 dcl vizet termelünk. Az, hogy ebben mennyi a deutérium, az attól függ, hogy mit eszünk.
• szénhidrátban gazdag élelmiszernél (cukor, kenyér, krumpli) 150 ppm. Ennyi az érték a csapvíz esetében is.
• Zsírok, olajok esetében 118 ppm.
A növényekben csökkentett deutériumot tartalmazó folyadék van de, hogy mennyi, az attól függ , hogy a növény hogyan dolgozza fel a CO2-t.
A ketogén étrend kapcsán nem olvastam a szalonnát. Nagyon szeretem, de csak a hagyományos módon elkészítettet. Természetesen kenyér nélkül. 80%-ban ezt reggelizem.
A leírt étrend tényleg egészséges, de NEM a deutérium miatt.
Konkrétan pont a tengeri ételek deutérium-szintje magasabb, mint az édesvízi halaké stb.
Amennyi deutérium a természetes vizekben jelen van, semmilyen mérhető módon nincs hatással az egészségre. A fenti cikkben is szerepel ez, a gondos olvasásnál ennek is fel kellett volna tűnnie.
Persze, abból baj nem lehet, ha csökkentett deutérium-tartalmú vizet iszik az ember, de kérdéses, hogy ekkora plusz pénzt kiadjon az ember a kutatások eredménye szerinti SEMMIRE.
Megjegyzés: a magas (50% és afölött) deutérium-tartalom valóban igazoltan lassítja a sejtosztódást, de hozzátenném, hogy a ráksejtekét is. A deutérium-mentes víz semmilyen módon nem véd a ráktól.
Maradjunk az egészséges életmód és étrend terén, ne vegyük el az arra költhető pénzkeret lehetőségeit ilyen értelmetlenségekre.
#8 "Konkrétan pont a tengeri ételek deutérium-szintje magasabb, mint az édesvízi halaké stb."
Amikor a kérdező válaszát olvastam nekem is pont ez jutott eszembe. ;-)
#9 Örülünk hogy sikerült valakit meggyőzni. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!