Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Előfordulhat bronz természetes...

Előfordulhat bronz természetes formában?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót amiben a címe szerint rezet olvasztanak ki ércből de a kiolvadt fém sárga.

Úgy tudtam hogy a tiszta réz vörös.

Lehet hogy kamu a videó?

Vagy nem jól tudtam?



2018. okt. 21. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A bronz egy ötvözet. Így nem fordul elő természetes formában.
2018. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sárga a nyers kohó-réz.

A tiszta rézérceket már nagyon rég kibányászták. Az előforduló rézérc tartalmaz más ásványokat is Pl. szfaleritet (ZnS), kalkopiritet (CuFeS2), enargitot (Cu3AsS4).

A kísérő elemek egy része elpárolog, más része bekerül a kiolvasztott rézbe.

Az így termelt nyers rezet finomítani szokták. Erre különböző eljárások vannak.

A finomított réz már tényleg vörös, de attól még lehet kamu az a videó.

2018. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. okt. 22. 10:06
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

"A bronz egy ötvözet. Így nem fordul elő természetes formában."


A bronz alapból nem egyetlen ötvözetet jelent, igen sokféle bronz van.


A bronzok tényleg egyike sem jellemző természetesen, annak ellenére, hogy pl. a réz és ónlelőhelyek gyakran egymáshoz közeliek, de azért azt nem mondhatjuk, hogy az ötvözet mindenképpen mesterséges anyagot jelent.


Pl. az arany Európában jellemzően arany-ezüst ötvözetként bányászható, Közép-Amerikában viszont arany-réz ötvözetként.


Ezernyi fajta természetes ötvözet létezik, a nem érceiben, oxidjában, hanem színfém formában bányászható fémek jelentős része ilyen-olyan arányú és összetételű ötvözet.


Szóval:

1. a bronz nem EGY ötvözet, sokfajta rézalapú ötvözet összefoglaló neve.

2. az ötvözet nem zárja ki a természetes eredetet.

2018. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehet ércből sárga színű,nem tiszta rezet kiolvasztani?
2018. okt. 25. 08:24
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
Lehet. De hogy az ott éppen mitől sárga, nemfémes, oxidos szennyezéstől vagy természetes ötvözőtől, azt nem merném tippelni.
2018. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké,köszi az infókat
2018. okt. 26. 09:09
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Konkrétan arra nem találtam adatot, hogy természetes formában sárgaréz (réz-cink természetes ötvözet) található-e valahol, gyanítom ,hogy vagy q ritka, vagy nincs is, úgyhogy az ok más lehet.
2018. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Állítólag valahol Dél-Amerikában van egy bánya, ahol viszonylag tisztán réz, és cink érc együtt fordul elő. Kohósítva mindkettő redukálódik, és viszonylag használható sárgarezet ad.

A hír forrása bizonytalan.

2018. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Itt van,megtaláltam a videót: https://www.youtube.com/watch?v=f0BjU20kU5E

Külsejük alapján el tudom képzelni őket dél amerikainak,mondjuk a videó alatti leírásban ők valami tiszta rézről beszélnek,ez furcsa

2018. okt. 27. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!