Mennyire káros a természetre, ha egy 15 méter mély kútból öntöz valaki?
Mennyire káros a természetre, ha egy 15 méter mély kútból öntöz valaki?
Mondjuk a Duna mellett légvonalban kiöntözöm a szántóföldi kultúrára a vizet, az miben káros a talajvízre és környezetre. Elvileg 100-200 méteres ivóvízet nem érintünk vele a föld alatti vízzáró réteg miatt.
A cikk szerint megszigorítják az öntözést.
Annyira amennyire az internetadó lett volna. Ahogy egyik parlamenti ülésen is elhangzott, az engedélyeztetés célja a nyilvántartás lett volna hogy meg lehessen a kutakat adóztatni vagy a tulaj a mért víz fogyasztására kényszerüljön. De:
Itt az új szabály a kerti kutakról - engedett a parlament
Egy házikertben egy 5/4-es csőből felszívott víz mennyisége meg sem látszik a talajvíznél. Persze egy nagy gazdaságnál egy kb. 10 cm átmérőjű szívócső már vesz ki vizet.
Egy kiskerti, hegylábon létesült 10-17 méteres kút miért károsítaná a vízbázist? Szemben velünk tucatnyi kút működik a szolgáltató területén! Azok nem károsak?
"Megőrjítik a népet! Nem akarták,aztán Áder beleköpött,és adott 3 hónapot az engedélyeztetésre.
A NAK léphetne az ügyben,hogy legalább jövő év májusáig lehessen ingyen regisztrálni".
1. Amit linkeltél cikket az 2018. július 24. kedd-i!
Én egy 4 napos friss cikket linkeltem.
De úgy látszik, hogy nagyon matekozik a kormány ezen a kérdésen. Egyszer kell engedélyezni egyszer nem.
Mostmár a kiskutakat is be kell ez szerint a jegyzőnél jelenteni. Ha csak a kiskertedet locsolod. Meg az év végi határidő is ottvan még! Onnantól meg csak büntetéssel?
Móunikásan mondva most én is beleestem a gondolkodóba, mert van egy 50 éves fúrt kutunk, amire az önkormányzat legyintett mindig, hogy nem kell bejelentenünk.
Nem új fúrású, nem bejelentetlen, de sosem lett bejegyezve. Na azzal most mi van?
Olyan napi max. fél köbméter hozamú, kristálytiszta hideg karsztvíz, a község rég bezárt bányáiból származhat.
Nézegettem a szabályzást. Azzal van bajom, hogy a furat átmérőjéről szól a történet, nem a vízhozamról. A mi betonozott lyukunk kábé fél méteres, olyan kategóriába esne, mint egy komplett szántóföldet locsoló kút, de mi csak egy kb. 120 m2-es kertet locsolunk nagynéha.
7-es: 500 m3 évi max. használatnál, otthon csak bejelentési kötelezettség van a jegyző felé! Az ingyenes.
Egyébként meg vicc, hogy régen az emberek ilyen közkutakból éltek, most meg be kell jelenteni, mert ha nem akkor illegálisan létesített azután meg bírság jár. A jogalkotó még meg se született mikor ezenek a kutaknak a többsége már működött.
A határidőt tekinve meg talán nem kell a jegyzőhöz rohanni, mert még 2 évig kitolnák.
"A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kezdeményezte az illegális kutak engedélyeztetésére vonatkozó moratórium 2020-ig történő meghosszabbítását. A NAK jelenleg azon dolgozik, hogy az illegális kutak fennmaradási engedélyezése minél egyszerűbben, olcsóbban és gyorsabban megtörténhessen."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!