Hogy-hogy a legmelegebb július közepén van, és nem pedig a júniusi napfordulón van, és a leghidegebb meg január közepén van, és nem pedig a decemberi napfordulón van?
Figyelt kérdés
2018. okt. 5. 12:37
1/5 anonim válasza:
Pont azért, mert március 15-én esett 1 méter hó. Ez nem olyan dolog, amit percre pontosan ki lehet számolni. Légkör, átlaghő, széljárás, tengeri áramlatok. Ennyi jut eszembe 8 általánossal.
2/5 anonim válasza:
Dec. 21 akkor kezdődik a tél - febr. első napjaiban van a közepe- és a leghidegebb is akkor szokott lenni.
Az ősz szept. 21 kezdete és ha megnézed a hegyoldalakat még sok a zöld, mert az ősz közepe nov. első napjaiban van, minden szép színes lesz.
3/5 anonim válasza:
A hőtehetetlenség, vagyis a hőkapacitás miatt. Ugyanemiatt nem délben van a legmelegebb, hanem 1-2 órával később,és nem éjfélkor van a leghidegebb, hanem hajnalban (ha levonjuk a nyári időszámítást).
4/5 anonim válasza:
Ha még azt is hozzávesszük, hogy nyáron vagyunk távolabb a Naptól, akkor tényleg érthetetlen...
5/5 anonim válasza:
És ha azt is hozzáteszem, hogy az idén a leghidegebb márciusban volt (nem először), akkor láthatóan még bonyolultabb a helyzet. (Egy sarkvidéki eredetű hideglevegő betörés okozta.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!