Az olimpiai súlyemelőknél sokkal erősebb súlyokat tudnak felemelni a szteroidos kigyúrt testépítők? Ha nem, miért nem?
1. eset: Azt olvastam, hogy a szteroidokat használó emberek csak felpumpálják az izmaikat, és az csak kinézetre tűnik nagynak, valójában sokkal gyengébb az illető, mint amekkorák az izmaik. Ez esetben sokkal gyengébbek, mint az olimpiai súlyemelők.
2. eset: Azt is hallottam, hogy a szteroidok olyan izmokat csinálnak, amik sokkal erősebbek és szívósabbak a közönséges emberi izmoknál, és mivel a keresztmetszetük is sokkal nagyobb a profi súlyemelőknél (akik többségének nincsenek is olyan kidolgozott izmaik), ezért egy kigyúrt szteroidos férfi sokkal nagyobb súlyokat lenne képes felemelni.
Melyik az igaz a kettő közül?
Az eszköz (itt drog) hatása mindig a körülményektől függ. Aki ezeket zabálja és egyebet nem nagyon tesz, megvalósítja az első esetet. Aki rendkívül keményen edz és ezekkel tuningolja magát, megvalósítja a második esetet.
Azonban ezen felül mindenkinek vannak genetikai és korai előéleti adottságai. Egy gyenge felépítésű ember így maximum egy kiváló átlagra fejlesztheti magát. A dolog nem egyszerűen edzés, hanem hosszútávú életmód kérdése. Azonban a természetet nem lehet átverni. Elkövetkezik a lehajló ág és visszavesz minden mesterséges felpumpálást. Ezek az emberek korábban halnak és többnyire nyomorúságosan.
Nem mindegy, mit használ.
Továbbá a már elhangzott edzésmódszer sem lényegtelen.
A sportolók is használnak bizonyos megengedett táplálékkiegészítőket.
Az edzésmódszerhez tudni kell azt, hogy az izmok, a csontok és a kötőszövetek, az inak például más intervallum alatt erősödnek, fejlődnek.
Maguk az izmok sokkal gyorsabban elérhetik azt az állapotot, hogy nagyobb erőkifejtésre képesek, de ezt könnyen megsínylik extrém terhelés esetén az ínszalagok, amelyeknek nagyobb idő kell ehhez, a legkésőbb a csontozat változása, erősödése észlelhető, így sportoló esetén nagyon is megfontoltan kell növelni a csúcsterhelést, véletlenül sem elég csupán az izmok teljesítőképességét figyelembe venni.
Ahhoz meg, hogy mindhárom összetevő harmonikusan passzoljon, hosszú idejű sorozatos, előre megtervezett edzés szükséges, így általában az 1. változat a helyes, még akkor is, ha esetleg valamilyen módszerrel az izmokat külön fel tudják erősíteni.
Egyrészt az olimpiai súlyemelők is szteroidoznak...
Másrészt a szeroid az izommennyiséget segíti növelni. Nem felfúj, nem varázsol rád izmot stb.
Az, hogy valaki erőre, vagy izomtömeg növelésre gyúr, már az embertől függ.
ps.: lehet, hogy egy ugyanolyan kaliberű erőemelő erősebb, mint egy testépítő, de azért ők sem gyengék...
Angolul jó?
ez a cikk jól leírja:
A lényeg az, hogy a különböző edzések másféleképpen hatnak az izomra.
Alapvetően izomépítésre az általános edzésforma 8-12 ismétlésszám (a cikkben mondjuk 12-15öt írnak) kevesebb pihenéssel két set között, kissebb súllyal.
Erőre meg kevesebb ismétlésszámmal (1-4) és nagyobb súllyal edzenek. És általában sokkal kevesebb különböző gyakorlattal, kifejezetten a versenyeken levő gyakorlatokra fókuszálva (3 alap a fekvenyomás, felhúzás és guggolás)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!