Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legfontosabb társadalmi...

Mi a legfontosabb társadalmi kérdés a globális felmelegedéssel kapcsoladban? , ,

Figyelt kérdés
amit megkérdeznétek, ha valaki válaszolni tudna bármire?

2018. szept. 6. 23:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogyan lehetne visszafordítani?

Szerintem ez kéne hogy legyen a legfontosabb...

2018. szept. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt pontosan tudjuk, hogy hogyan lehetne visszafordítani. Az én kérdésem inkább az lenne, hogyan lehetne elérni, hogy az emberek - politikusok és átlagemberek is - elfogadják, megértsék, és komolyan vegyék ezt a problémát.
2018. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, most a legfontosabb kérdés (ha egy mindentudó valakit megkérdezhetnénk), hogy hogyan tudatosulhatna bennünk a jövőbeni hatása, hogyan érthetné meg mindenki, hogy mit jelent, és hogy milyen problémát okoz.
2018. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy miért nem képesek az emberek felfogni, hogy LÉTEZŐ jelenségről van szó?


Amíg egy világhatalom első embere (Trump) annyira ostoba, hogy hazugságnak nevezi a klímaváltozást, addig sajnos nemigen fogunk a helyes irányba menni...

2018. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az emebrek felfogják, hogy létező, csak nem érdekli őket, miért hány embert érdekel, hogy egy másik kontinensen gyerekek milliói halnak éhen, vagy ölik meg őket? a macskájukat viszont egy évig siratják
2018. szept. 7. 11:36
 6/10 A kérdező kommentje:

"Hogyan lehetne visszafordítani?"


Miért lenne ez sürgető kérdés, amikor lelassítani sem akarjuk?

2018. szept. 7. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Igazából a globális problémához egy globális felelős- és döntéshozó rendszer kellene. Ami most folyik, hogy az egyes cégek a kisujjaikat mozgatják a pozitív marketingjük érdekében, inkább káros, mint hasznos - elhinti az emberekben azt a fals érzetet, mintha már történnének lépések az ügyben, pedig nem; dirigál a pénz továbbra is, mint eddig.

Úgyhogy ezt kérdezném meg, hogyan lehet egy ilyen világszintű alkotmányt megvalósítani, ami alól nincs kibúvó és mindenkinek egységesen telejesítenie kell a törvényeit. Akár csak kifejezetten a globális felmelegedés keretében.

A törvényekre is lennének ötleteim:

- CO2 adó; zöld technológiákra fordítani

- Népességszabályozás; családonként max 2 gyerek, míg a populáció visszaesik 3 milliárd főre

- Ingyenes tömegközlekedés, limitált benzinfogyasztás

- Limitált húsfogyasztás

- Limitált áramfogyasztás

- Tarlóégetés betiltása

- Bármelyik szabály megszegéséért közmunka szankció: az elsivatagosodott területek visszaerdősítése

2018. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem társadalmi kérdés, de bennem elsőnek ez ötlik fel: érti itt (az emberiség között) valaki egyáltalán, hogy ez mennyire társadalmi kérdés?

Mert ugye két eset van. 1. az ember idézte elő - ebben az esetben tudni kéne mivel/mikkel, és cselekedni kéne, hogy ezek befejeződjenek. Továbbá a visszafordítás beinduljon (feltéve, hogy tudja valaki). 2. nem az ember idézte elő. Ez esetben egyetlen kérdés két fele érdekes. Mit lehet tenni, hogy az emberiség többsége életben maradjon, és hogy kéne azt tenni.

2018. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

- CO2 adó; zöld technológiákra fordítani

Ez már most is létezik. Megy is a kereskedés, hogy azok az országok, amelyek a saját kvótájuk fölött vannak, vesznek kvótát azoktól az orszáoktól, amik alatta vannak a kvótájuknak.


- Népességszabályozás; családonként max 2 gyerek, míg a populáció visszaesik 3 milliárd főre

Ez sajnos nem működik. Kínában sem működött, pedig ott komoly hátrányban voltak, akik az egyketörvényt nem tartották be. És jellemzően a butább, aluliskolázott embereknek van több gyereke...


- Ingyenes tömegközlekedés, limitált benzinfogyasztás

Litvánia megcsinálta. Követni kellene a példát. Ingyenes vagy olcsó és - itt a kulcs - JÓL SZERVEZETT tömegközlekedéssel én is szívesen járnék.


- Limitált húsfogyasztás

Ez az embereken múlik. Én pl. simán enném a rovarokat, csak errefelé "nem divat". Pedig környezetbarát sokkal inkább, mint pl a marhahús.


- Limitált áramfogyasztás

Nekem otthon minden LED-es és nem pazarlom az áramot. Lehetne egy fejenkénti kvóta, ami felett drágább lenne az áram.



Látok azért törekvéseket itthon is, pl. egyre több bicikliút épül és tavasztól őszig én is bicajjal járok munkába, mert egészséges, olcsó és környezetbarát.

2018. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké, nyilván, nem én találtam most fel ezeket hasraütve, de ezek lennének szerintem a legfontosabbak, amiket globálisan be kellene tartatni, ellenőrizni és szankcionálni - mindenkivel. És igen, rengeteg buta, aluliskolázott ember kellene a sivatagokba erdősíteni, mert hatalmas CO2 lekötő területeket vesztettünk. Még munkát is jelentene a szűkösebb rétegeknek, amit lehetne fizetni az adóból, ha az is világszinten az összes vállalatból profitarányosan jönne.

Mindezt megfelelően propagálva, nem úgy mint most, hogy 2 hetente hallasz valakit globális felmelegedésről beszélgetni a kocsmában - nem, ennek kellene az emberiség eltökélt és közös céljának lennie, mindennapos ösztönzést kellene gyakorolni minden egyes emberre folyamatosan, hogy ez az egyetlen esélye maradt a túlélésre a civilizációnknak, ne sajnáljunk tenni érte.

Különben ez lesz a vesztünk, ez már borítékolva van.

2018. szept. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!