Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyuk csak egy pontban...

A fekete lyuk csak egy pontban szinguláris vagy egész kiterjedésében?

Figyelt kérdés

2018. aug. 3. 13:36
1 2 3
 11/22 Mojjo ***** válasza:
61%

@10:

"Tehát az esemény horizont után ban amikor a gravitáció szinguláris. Tehát közvetlen mögötte. "


Abszolút nem. Olvasd el, amit idéztél (és mellesleg vesd össze az én első válaszommal). Vegyünk egy nem forgó fekete lyukat. Ezeknél egyetlen pontban van csak szingularitás - egy pontszerzű részen csücsül középen. Eddig gondolom, világos.

Az eseményhorizont méretét ezzel szemben a schwarzschild-sugár adja meg, ami 2Gm/c^2 - reményeim szerint nem kell magyarázni mi mit jelöl. Egy teszem azt, naptömegnyi fekete lyuknál ez nagyjából 3 km. Ami azt jelenti, hogy pont 3 km-t kell még menni az eseményhorizonttól, hogy elérjük a szingularitást.


A Tejútrendszer középpontjában egy 4,1 millió naptömegnyi szupermasszív fekete lyuk van. Annak a Schwarzschild-sugara, tehát az eseményhorizontjának sugara több, mint 10 millió km. Tehát több, mint 10 millió km távolságra van kint az eseményhorizont a szingularitástól. Nagyon-nagyon bőven nem közvetlen mögötte.

2018. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Kezdem azt érezni, hogy ezt a témát is megtalálták maguknak az ezósok, vagy kik, akiknek az alapvető matematikai ismereteik nincsennek meg (pl szingularitás)...
2018. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Mojjo ***** válasza:
62%
@12: Hát igen... abba már bele sem mertem kezdeni, hogy a szingularitás valójában nem egy fizikailag létező valami, csak egy matematikai probléma, ami azért lép fel, mert nem a megfelelő modellt használjuk a vizsgálódásainkra...
2018. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Még jó hogy ti itt vagytok nekünk igaz?
2018. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Mojjo ***** válasza:
@14: Csak akkor, ha hajlandó vagy párbeszédre. Ha igen, akkor akár ki is sülhet ebből valami építő jellegű, szóval jó, hogy _mindannyian_ itt vagyunk. Első körben pl érthető, amit a #11-ben írtam, így már látható, miért nem közvetlenül az eseményhorizont mögött kezdődik a szingularitás?
2018. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát mi csak ilyen gyütt ment ezosok vagyunk. Főleg én a 130 feletti iq val és ha véletlenül valamit rosszul tudok mert a szingularitás kimaradt az életemből akkor gyütt ment leszek. Köszi inkább nem -beszélgetek azzal aki elbol lehülyéz főleg hogy rég volt nekem és azt sem tudhatom biztosra hogy az amit mondasz az helyes. Egyébként én nem az első válaszoló vagyok csak nem érték egyet. Dehát csak egy ezos vagyok.
2018. aug. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Mojjo ***** válasza:
@16: Ahogy szeretnéd, csak rajtad áll a dolog. (Csak kis pluszként: nem emlékszem, mikor ezósoztalak/bolondoztalak le, és alighanem te is igen komoly bajban lennél, ha azt kérném, addig állj fél lábon, amíg megtalálod azt a hozzászólást, amiben ezt megtettem.)
2018. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

És egyébbként ha már az ennyire m

Le ezosozol mindenkit akkor biztos tanultál kutatasmodszertant. És ha biztos tanultál akkor azt is vagy biztos elmondták hogy mivel senki nem volt ott minden tézis amit felállítottak erről lehet akár pont ugyan annyira igaz mint más amiről azt gondolod hogy nem az

2018. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Mojjo ***** válasza:

@18: Nem, a kutatásmódszertannak pont az a lényege, hogy megfelelő módszertannal feltárhassunk eseményeket, akkor is, ha nem voltunk személyesen ott. De ez fogalmam sincs, hogy jön egyáltalán a szingularitáshoz.

A szingularitás csak annyi, hogy egy fizikai jelenséget leíró matematikai modellünk értelmetlen, értelmezhetetlen eredményeket ad. Mint ez estben pl. végtelen sűrűség, végtelen hőmérséklet, nulla kiterjedés, ilyesmi. Ez egy tisztán matematikai probléma és akkor fordul elő, ha valamilyen problémát olyan fizikai modellel akarunk megközelíteni, ami annak a problémának a kezelésére nem alkalmas. A fekete lyukaknál ez a modell az általános relativitáselmélet, ami valóban nem alkalmas olyan kis térrészeken fellépő rendkívül erős gravitáció modellezésére, ahol a kvantumos jelenségek már jelentőssé válnak. Azaz rendkívül mis méretekben rendkívül nagy gravitációt nem tudunk helyesen kezelni vele - a fekete lyukaknál pedig pont ez a helyzet, az eredmény pedig az, hogy értelmetlen eredményeket ad a modellünk, ez a szingularitás.


Mivel ez egy matematikai probléma, az ott kell lenni és látni kell itt annyiról szól, hogy ott kell lenni, amikor a ceruzánk hegye alól kibukkan a szingularitás. Ez eléggé pipa az emberiségnek.

2018. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

az idődilatáció is csak egy matematikai modell

[link]


akkor most létezik azaz aszimptota vagy nem? mert itt is el lehet sütni, hogy "ilyen körülmények között a kvantummechanika az irányadó" című történetet

2018. aug. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!