Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik a könnyű és kemény drogok?

Mik a könnyű és kemény drogok?

Figyelt kérdés
mármint h melyik könnyű és melyik kemény
2010. jún. 15. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Pl a fű a könnyű a kokain a kemény


google

2010. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
13%
amit nem lehet a fejeden szétütni az kemény ami könnyű arra gondolom rájössz hogy pont az ellentettje
2010. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Idézek:


"A drogokat egy harmadik csoportosítás két nagy részre tagolja: az első csoportba az ún. kemény drogok (ópiátok, stimulánsok, LSD) tartoznak, a második csoportba az ún. lágy drogokat sorolják, ide tartozik a hasis és más kannabiszszármazékok, melyeket nem tartanak sem orvosi, sem szociológiai,

sem társadalmi szempontból annyira veszélyes kábítószereknek."


Tehát az orvosi, szociológiai, és társadalmi szempontokat összesítve különböztetjük meg a kemény drogokat, a könnyű drogokról.

A fenti idézetben csak az illegális drogokat taglalja a szerző, azért én kiegészíteném még kicsit.


További gyakran használt legális kemény drogok: Nikotin, alkohol


További gyakran használt legális könnyű drogok: Kávé/tea, csokoládé/kakaó

2010. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

csakis a használótól függ, hogy kemény, vagy könnyű drog.

lehet kokózni sőt még heroinozni is úgy, hogy ne szokjál rá.

de a fűre is rá lehet kattanni elég csúnyán.

2010. jún. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy haverom, aki heroinozott egy 25 fős társaságban, kb. 10 éve. Ma már csak ketten élnek, ő és még egy srác, akin úgy néz ki már nem segít az elvonó. Szóval 25-ből egy úszta meg. Ezek után heroint kösz, de nem...
2010. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

2010-06-16 02:11-es k*rva nagy f*szságot írtál remélem tudod. Próbáld csak ki a hernyót szépen óvatosan, kiváncsi vagyok mit szűrsz le az egészből fél-egy év múltán. Borzalmasan addiktív szer, kegyetlen függőséget alakít ki az embernél. Először az élmény a heroin nyújtotta eufória utáni sóvárgás jelenik meg (ha lazán is kezded, szép lassan mindig picivel többet nyomatsz), utána elér a tested olyan szintre hogy a receptoraid is borzalmasan kivánják a szert ilyenkor jönnek a testi fájások. Aztán elérsz egy helyzetbe hogy már nemhogy boldogságot nem ad, de még a fájások enyhítésére sem elég, ezért inkább bepróbálsz egy hatalmas adagot, lesz ami lesz alapon, már nincs mit vesztened... Utána már tényleg nem fog fájni semmi...

Egyébként a füvet és a hasist nem ellenzem, a THC nem veszélyes. Alkohollal nagyobbak a fenntartásaim, de ezeket tényleg lehet ésszel csinálni, ha van önkontrollod akkor nem leszel se alkesz, se záptojás.

Heroinra visszatérve tény hogy az összes többi drog közül ez nyújtja a legintenzívebb boldogságérzetet és eufóriát, de cserébe viszont a tested és a lelked is felzabálja. Van aki annyira elkeseredett helyzetben van hogy már csak a hernyó jelent számára boldogságot, ez szomorú dolog, és egy maga nem is tud kimászni ebből a gödörből.


De a fű az jó :)

Egy vélemény

2011. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A dohánynál, az alkoholnál, meg egyéb dolgoknál valóban jobb a fű. Azonban természetesen az a legjobb, ha nem használunk ilyen szereket.

Persze mindig akadni fog olyan ember aki használja. Őt inkább ösztönözni kéne arra, hogy tegye le, és nem büntetéssel kényszeríteni.

2011. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egymástól eléggé eltérő válaszok vannak itt, de én most azt mondom, olvassátok el nyugodtan Norman E. Zinberg: Függőség és kontroll c. könyvét, nagyon érdekes dolgok találhatók benne. Az író inkább a 4. válaszolónak adna igazat. Bár én nem tudom, sose drogoztam.
2012. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!