Mi korunk legnagyobb kihívást jelentő kérdései?
Hány nem létezik valójában.
Csak vicceltem, 2 nem létezik, és komolyra fordítva a szót:
-Mit kezdjünk az éghajlatváltozással?
-Európában: a társadalom elöregszik, kevés a gyerek, nyugaton nő a bevándorlás, keleten pedig a kivándorlás. -> Az elöregedés miatt egyre több a demenciában szenvedő ember, egyre kevesebb az adófizető, és a multikulturális társadalmakban nem mindig megy zökkenőmentesen az együttélés.
-Leggyakoribb halálozási ok a szív- és érrendszeri betegségek, és a rák.
-Baktériumok egyre rezisztensebbek az antibiotikumokra.
-A vírusos betegségeket nem tudjuk még olyan egyszerűen kezelni mint a baktériumos betegségeket
-Kijutunk-e valaha a Marsra?
-A munkák jó részét átveszik a gépek. Sok ágazatban viszont szakemberhiány van.
(Mondok egy hipotézist: Tökéletesre és szinte balesetmentesre fejlesztik az önvezető autókat. -> Mi lesz a taxisokkal, A KRESz-oktatókkal, a balesetekből megélő karosszérialakatosokkal?)
-Egyre jobban digitalizálódik ugye a világ, ez nem újdonság. Na most hol a határ hogy mennyire figyelhet meg téged az állam, ha azt mondja hogy azért teszi, hogy a bűnözőket kiszűrje?
-Geopolitikai kérdések: A koreai félsziget, a Közel-Kelet, Kuba, stb...
Politikai vagy társadalmi alternatív valóságok, babonák felszámolásának módjai.
Az iszlám reformációjának lehetőségei.
#2 írta már az éghajlatváltozást.
Én kiegészíteném
-globális problémákkal: túlnépesedés, víz+szennyvízproblémák, szemétkezelés
-energiakérdések/kőolaj utáni korszak: okéoké, van villamosenergia innen onnan, de ha nem süt a nap, nem fúj a szél, akkor is kell energia, a jelenlegi rendszereket fejleszteni kell és műanyagot is valamiből szülni kell
-előbbi pontban felsorolt rendszerek környezeti hatásai: hogyan lehet napelemeket, szélkerekeket, lítium aksikat újrahasznosítani stb.....
Pedig ha az agyműködést megfejtenénk, minden probléma megoldódna a világban.
Ha csak az idegrendszert, az agyat és a gerincvelőt kellene fenntartani mint biológiai rendszert (mondjuk egy Mátrix szerű életbentartó rendszerrel, a virtuális valóságot rákötve a perifériás idegekre és a látóidegre), vagy egy robottest / biochamber lenne a testünk...
1. Megszűnne a betegségek nagyon nagy része.
2. Az öregedés drámaian lelassulna, és az agy tovább karbantartható még évtizedekig, új őssejtek integrálásával.
3. Kvázi megszűnne az ökológiai lábnyomunk, mert minimális cukor, féhérje és egyéb esszenciális anyag kell az agynak.
4. Megszűnnének a területi viták, a börtön, a nyugdíj.A korlátlan VR-ben kedvünkre élhetünk milliók összekapcsolva. Megszűnhetne akár a pénz fogalma.
5. Nem kéne többé fogalkoznunk az életben maradással, csak az elménk kristályosítása lenne életünk célja. Robottestben persze a valóság is bejárható, de űrhajózás, akár más csillagok elérése is lehetségessé válhat.
Biztosan az ember kibernetizálás a (távoli) jövő... és nem csak a levegőbe beszélek, egy olyan kutatóintézetben dolgozok, ahol ez a cél. Az idegrendszer összekapcsolása gépekkel. Eleinte gyógyító implantátumok és diagnosztikai célok, protézisek okán, de a jövő a teljes test lecserélése, és a tudat, lélek, agy beültetése egy új testbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!