Mi szükséges a bioinformatikához?
Alapvetően kétféle irányból szoktak bioinformatikusnak menni az emberek: informatika felől és természettudományok felől. Külföldön az informatikusból bioinfóssá válók a gyakoribbak, itthon inkább a biológusok, biokémikusok mennek ilyen irányba, főleg egyetem után. Hogy az egyetemen mi segít, az attól is függ, hogy melyik egyetem, melyik szakára mennél.
Ha infó szakról mennél ebbe az irányba, akkor ha van mellé egy komoly statisztikai háttértudásod, valószínűleg jól elboldogulsz majd alapszintű biológiai-kémiai ismeretekkel is, mert kutatócsoportban fogsz dolgozni. Ezért ez a gyakoribb külföldön. Alapvetően nem árthat ha tisztában vagy a biológiai információáramlással (DNS-RNS-fehérje), és a biostatisztika alapjaival. A programozás részét ez esetben valószínűleg az egyetemen fogod megtanulni, de nem árt ha van némi előzetes ismereted, mert az infós szakok önmagukban sem könnyűek.
Fordítva talán nehezebb, biológusként, biokémikusként valószínűleg jórészt autodidakta módon fogod felszedni a programozás részét, ami marha kemény (én most vagyok benne valamelyest). Viszont a kísérlettervezésben, az eredmények értelmezésében később sem fogsz mások segítségére szorulni.
Ez esetben az egyetemen egy nagyon komoly kémiai és biológiai háttér fog kelleni, mert ezek is elég nehéz szakok. A biológus ráadásul elég szerteágazó is, így ha biokémiára, molekuláris biológiára szakosodsz, attól még ugyanúgy meg kell tanulnod az ökológiát, rendszertant, evolúcióbiológiát is.
Remélem ez így nem túl kusza. Különben hol van bioinformatika szak? Amikor én kezdtem egyetemre járni (10 éve), még nem volt ilyen itthon. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!