Miért nincs a Déli vagy az Északi sarkról (mint létező fizikai pontokról) fénykép, amik vannak interneten mind kamuképek, vagy díszletek?
A holdon a zászló ki volt merevítve, és azért mozgott mert nem volt levegő ami a leszúrása után lelassította volna. (és a hold gravitációja is kisebb)
Másik: nem hinném, hogy egy nem nedves szövet keményre tudna fagyni (földi körülmények között), vagy ha igen, akkor nyilván olyan anyagból van, ami nem. Szél meg nyilvánvalóan van ott.
Rengeteg drága dolgot csinálnak a tudomány nevében (lásd:részecskegyorsítók), azt hogy ott mit kutatnak (gondolom időjárást, esetleg földtörténetet a jégből vett mintákból) azt nem tudom, de nekik biztosan megéri.
Az a fénykép valóban "díszlet", de legalább ott van nagyjából a Déli-sark mellett. A precízen kimért déli sark kicsit bonyolultabb kérdés: Dülöngél a Föld, úszik a földkéreglemez, folyik a gleccser a kontinenshez képest... Állítólag évente 10 méterrel odébb van a fix kutatóállomás-épületekhez képest. (Csak megjegyzem, hogy amikor kapsz egy GPS-es helymeghatározást, hogy most épp centire a 20. szélességi körön állsz, az olyan dolog, hogy az orosz vetület szerint meg 200 méterrel odébb vagy, mert matematikailag más ellipszoidhoz közelítették a krumpli alakú földet.)
Ami a fényképet illeti, az -10 fokban, napsütésben készült, nem -80 fokban, hóviharban. Különben is, ha süt a Nap, méghozzá elég magas szögből, akkor tudva levően nyár közepén járunk. Illetve a 6 hónapig tartó egyetlen nap (nappal) közepén. Ilyenkor több százan vannak ott a közeli kutatóállomásokon.
"az utóbbi száz évben alig járhatott a sarkok közelében ember, mert miért is mentek volna?"
Mondjuuuk... Kutatni? Tudod, ezért hívják a kutatóállomásokat kutatóállomásoknak, mert kutatásra használják őket. És kik használják? Bingó, emberek! Nem is kevés, nyaranta egy kisebb városkányi ember dolgozik az Antarktiszon szerteszét, a kutatóállomásokon.
""Ember ki nem bírja" hideg van,"
Télen igen. Nyáron nem olyan vészes. Sőt, igazából az Antarktiszon nyáron jobb idő van, mint Szibéria egyes részein télen. Mégis élnek emberek Szibériában, télen is.
De egyébként tudnak fűteni, így a kutatóállomásokon belül többnyire nagyon kellemes idő uralkodik.
"sötét van,"
Igen, fél éven át elég jó sötét van (bár inkább csak 4-4,5 hónapon keresztül van éjsötét), aztán egy-két hónapig egyre világosodó derengés, pirkadat, aztán viszont lassan felbukkan a Nap a horizonton, és le sem nyugszik, fél éven át. Akkor mitől is lenne sötét?
De egyébként ismerik az áramot, és van áramfejlesztő generátoruk is, tehát tudnak világítani is, amikor besötétedik.
"állandó hóvihar, és ilyen idilli képet mutatnak"
Nincs állandó hóvihar. Honnan szedted, hogy állandó hóvihar van? Az időjárás többnyire valóban szeszélyes, olykor gyorsan és váratlanul változik, és nyáron sem ritkák az akár egy-két hétig tartó hóviharok sem. De azért vannak időszakok, amelyek jobbára szél- és felhőmentesek. Nyilván, az idilli képeket is felhőtlen időben készítik, nem pedig hóviharban vagy borús-ködös időben.
T.Kérdező!
Amit nem látunk az nincs?
Az agyadra sincs még bizonyítékunk!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!