Tegyük fel, hogy pillanatok alatt tudnánk akár több ezer (vagy akár mégtöbb) fényévet is utazni. El lehetne így tévedni az univerzumban?
"Te ugye ezer fényévet írtál, az ebből a szempontból nudli"
"A néhány ezer fényév ugrás nem jelentene problémát ..."
-> "... akár több ezer (vagy akár mégtöbb) fényévet ..."
A8-as válaszoló mondott rá a leghasználhatóbbat miszerint kisebb ugrásokkal feltérképezhető a haladás útvonala. De így is simán beleugorhatnánk egy nem látható akár csak 5 méteres kőtömbbe oszt jóccakát. Hacsak a feltételezett technológia előre mutatná a célterületet, de ez meg távcső kérdése lenne vagy egyéb technikáé.
Feltérképezetlen területre tévedve és onnan nem megfelelően kilátva még egy kiránduláson is eltévedhet egy ember, mint ahogy több országban ahol vannak nagyméretű lakatlan természeti körzetek ez minden évben meg is történik. Lásd USA, Ausztrália. A kirándulók azt a hibát követik el, hogy letérnek "kicsit" a kijelölt ösvényről de bizony nem találnak vissza, mert a természetben a városi embernek nem megszokott a tájékozódás. Nem tudunk gyakorlat nélkül felismerni egy fát vagy fa csoportot a túloldaláról. Ott semmi se kocka és szögletes. Évente halálos áldozatok és vesződséges túlélők vannak. Ilyen körzetekben hangsúlyozzák is a prospektusok és helyi irodák a közlekedés szabályait, érdemes bejelenteni az indulás és érkezés helyét, idejét és célját is a kereső szolgálatoknak. Sokan GPS-t visznek, de lehet vásárolni nyomkövetőket amikkel bemérhetőek az emberek.
köszi a válaszokat!
a kérdésem második felét sajnos nem sokan válaszoltátok meg (igaz nem is fejtettem ki nagyon szándékosan), hogy hogyan állnátok egy a térképezési problémát megoldó megoldás elkészítésének?
használnátok valamilyen mintafelismerő algoritmust? hogy tárolnátok az adatot és hogy keresnétek hatékonyan egy ilyen adathalmazban úgy, hogy csak részleges mintázatokat tudnátok azonosítani?
Szerintem rossz időben teszed fel a kérdést . Quantum számítógépet ne csináljunk neked? :D
majd 200 év mulva tedd fel ezt a térképes dolgot ,lehet ők megmondják hogy kell leprogramozni az algoritmusokat.
(vagy akár mégtöbb)
Azért, kérdező... remélem, van fogalmad, hogy mennyi a váltószám az ezer és a milliárd között?
A "pár ezer" vagy "sok ezer" fényév az itt van egy köpésre, csillagászati szempontból. Ilyen távolságból már lassan a bolygók légkörét kutatjuk.
#14-es
ha tudod, akár kvantumszámítógéppel is megoldhatod :)
#15-ös
pont ez a probléma, hogy 3D-ben nem tudod térképeni, mert ugyanarról az objektumról más szögből teljesen más információk terjednek irányodba, azok torzítottak, nem ott vannak, kitakartak, vagy még oda sem ért a fénye...
nem tudsz haladási irányt sem definiálni, ha nem tudod hol vagy...
#17-es
nem tudom mi a bajod... a "vagy akár mégtöbb"-ben tudtommal lazán benne van a plusz végtelen fogalma is, így akár még az általad említett "milliárd" is... szerinted nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!