Mi a különbség az ac elektromágnes és a dc
elektromágnes között. Melyik, hogyan müködik, melyik a
jobb?
Mind a kettő egyforma, de különösen a DC.
2017. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Az elektromágnes ugyanaz az eszköz, egy lágyvasmagos tekercs. Csak akkor mágneses, ha elektromos áram fut át rajta. Ugyanazt az eszközt használják mindkét esetben.
2017. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
Értem,de arra gondolok, amikor ugyanazt az elektromágnest egyszer ac ,máskor dc áram müködteti.Ilyenkor mi a különbség,hogyan reagálja le ezt az elektromágnes?
Itt most mesélni kellene az impedanciáról, a reaktanciáról, az induktivitásról a hatásos, meddő és látszólagos ellenállásról meg hasonló dolgokról. Az áram és a feszültség időbeli változásáról, hogy hogyan tolja el ezeket egymáshoz képest az a fránya tekercs, de azokhoz mindenféle buta képleteket kellene leírni, aminek ugye semmi értelme.
2017. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 A kérdező kommentje:
Nem.Nem mesélni kell,csak válaszolni tisztán, egyszerűen.És nem fitogtatni a tudásunkat, s közben azon igyekezni,hogy másokat összezavarjunk.Nem is olyan bonyolultak a dolgok csak egyesek elbonyolítják száraz képletekkel,szakszavak mögé bújva .Meg lehetne azt válaszolni egyszerübb nyelvezettel is.Ha az ember megérti a dolgokat rájön,hogy nem is volt olyan bonyolult ez az egész,csak egyesek direkt elbonyolítják...
Kedves kérdező!
Igen, lehetne itt egy két jól sikerült mondattal megvilágítani a lényeget, csak az a baj, hogy alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában, ezért ezeket a válaszokat rendszeresen félreérted, illetve félremagyarázod. Így meg semmi értelme a dolognak. Ráadásul, amikor azt hiszed, hogy valamit megértettél és ezt megköszönöd, akkor a következő kérdéseddel tökéletesen bizonyítod, hogy az egészhez semmi közöd sincs...
2017. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Az egyenárammal hajtott tekercs mágneses tere állandó erősségű és polaritású. Váltakozó áramú táplálással periódusonként kétszer vált polaritást, és minden átmenetnél lebomlik a mágneses tér, és ellentétes polaritással újraépül. Ez jelent némi plusz terhelést a vasnak, elvileg kicsit jobban melegszik, de a gyakorlatban sokszor nem éri meg ezért egyenirányítót használni, mert nem akkora a veszteség. Konkrétan lehet, hogy az egyenirányításkor is eldisszipál annyi hő, vagy akár anyagi okok miatt is egyszerűbb az AC táplálás. Ilyenkor egyébként az elektromágnest eleve AC meghajtásra tervezik.
2017. dec. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 70% -os válaszadó.Már többször kérdeztem,hogy te a gy.i.k. egyik adminisztrátora vagy?de még nem adtál választ.
"Váltakozó áramú táplálással periódusonként kétszer vált polaritást, és minden átmenetnél lebomlik a mágneses tér, és ellentétes polaritással újraépül. Ez jelent némi plusz terhelést a vasnak, elvileg kicsit jobban melegszik"
Meg nem mellesleg egy 50 Hz-es AC hajtott elektromágnes másodpercenként 100-szor (polárváltásonként) "elengedi" az emelt terhet.
Persze pl. egy dupla, fáziseltolt tekercseléssel kivédhető a dolog, illetve az emelt teher tehetetlensége miatt ez nem feltétlenül baj, de nem árt tudni róla.
2017. dec. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
Szia, a 4-es leírta, hogy milyen fogalmak tartoznak az elektromágnes működéséhez. Rá kellene keresni.
2017. dec. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: