Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a biológia álláspontja...

Mi a biológia álláspontja erről az állításról?

Figyelt kérdés

Az evolúciós pszichológia szerint:


"Modern koponyánkban kőkori elme lakik. Bár külsőnk modern, 21. századi, a "hardware" – agyunk – a régi, hiszen az új agyi áramkörök kialakulásához nagyon hosszú időre van szükség."


Forrás:


[link]


A magam részéről kétséggel fogadom ezt az állítást, hiszen ezt egy új tudományos irányzat mondja. Az ennél jóval tekintélyesebb, és többszörösen bizonyított biológia (azon belül is az evolúcióbiológia) mérlegén ez mennyire igaz?


2017. nov. 17. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a világot Isten teremtette

Az evolúció vagy ertelmetlenseget mond arra h h alakult ki az élet vagy még azt h nem tudjuk

2017. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 csodabogyesz válasza:
Az biztos hogy a kefalizációnak ( agyiasodásnak )hosszú idő kellett. Korábban előagy ( mai nagyagy, köztiagy vagyis hipotalamusz+talamusz), középagy ( ma is középagy a neve), valamint utóagy( mai nyúltvelő, híd, + a kisagy). és ott vannak még az agykamrák, az I. , II. III. és IV. kamra. Ez utóbbi kapcsolatban van a liquorral is, és itt van a vér-agygát rendszer, ami endothel és glia sejtekből áll, eltérő a vérplazma-liquor összetétel, és fontos a kórokozók kiszűrésében. És az evolóció során a kefalizáció az oka annak, hogy a gerincvelőben kívül van a fehér állomány ( pályák), és belül a szürke állomány ( magok), és az agynál fordítva, mert úgy kell elképzelni, mintha a gerincvelő virágbimbóként kinyílik és agyvelőként folytatódik.
2017. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyes. Minek itt hisztizni, egyáltalán mit keresel ebben a kategóriában.

Mellesleg az evolúció NEM az élet keletkezésére ad magyarázatot.

Menj a vallás kategóriába, ne itt fertőzd a légkört.


Kérdező!

Az emberi agy, mint minden más szervünk folyamatosan változásban van. "Az új agyi áramkörök" pedig rég itt vannak. Ha nem így lenne, most nem tartanánk ott ahol. Azért lényeges különbség van ám a mai átlagember és a kőkori átlagember intelligenciája között.

Persze ez picit bonyolultabb. Például(ahogy mi már gimnázium 2. osztályában tanultuk) vannak alapjában véve intelligensebb embercsoportok. Főleg földrészek és éghajlati csoportosítás szerint.

Például Afrika sivatagos részein úgy általában az emberek intelligenciája kisebb mint az Európai átlag. Ennek az oka, hogy az európai (főleg K-Európai) térségben 4(egymástól jól elkülöníthető) évszak van. Ezekhez az itteni embernek alkalmazkodnia kellett, és egyre jobb eszközöket kidolgozni az időjárási viszontagságok leküzdésére. Ezzel szemben az Afrikai sivatagban elég volt alkalmazkodni a hatalmas hőséghez, és annak viszontagságaihoz. Ott nincs olyan ami sok fejlődésre sarkallná az embert, így nincs szükségük európai szintű intelligenciához a boldogulásukhoz.


Ennek az új "tudománynak" nem sok köze van a természettudományokhoz.


Remélem segítettem.

2017. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!