Az esetben lennenek ilyen valtozasok, ha lennenek olyan szaporodast gatlo es segito tenyezok, amik az emberi szaporodast befolyasolnak a vizi eletmod soran.
Ekkora valtozas az ember eseteben rendkivul valoszinutleg, meg ev milliok alatt is.
2017. aug. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 EagleHUN válasza:
Ahogy első írja.
Viszont van egy elmélet (nem teljesen elfogadott még) amit vízimajom elméletként szoktak emlegetni.
Ez azt mondja hogy a fáról lejövetelünk után sokáig vizes mocsaras élőhelyet választottak az őseink.
Erre bizonyítékul azt szokták felhozni hogy nincs másik majomfaj ami ennyire szeretné a vizet mint az ember, plusz pl kezdetleges úszóhártya kezdemény van az ujjaink közt (és tényleg!)ami más majomféléknél nincsen.
Részletek a fentebbi cikkben!
2017. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Valószínűleg igen, de ez nagyon lassan menne végbe, ahogy az első válaszoló is írta. Eleinte az izomzat alkalmazkodna az úszó életmódhoz. Közben valószínűleg egyre hosszabb ideig lennének képesek a víz alatt keresgélni, vadászni. Az úszóhártya is fokozatosan megjelenne az ujjaik közt. Egy idő után bizonyos izomcsoportok elsorvadása után, már valószínűleg képtelenek lennének hosszabb ideig járni a szárazföldön. Talán már pár lépés után összecsuklanának. És így tovább.
2017. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szuper mindegyik. A vízimajom elméletről még nem hallottam, de nagyon felkeltette az érdeklődésem.
2017. aug. 20. 09:09
5/10 anonim válasza:
Hát, ehhez kell egy erős szelekciós tényező is. Pl. ha a környezetben a víz alól szerzett élelmiszer táplálóbb, illetve ha párválasztásnál erősen pozitívan hat, hogy valaki minél több időt tud víz alatt tölteni... akkor idővel elindulhat a populáció egy ilyen változás felé.
2017. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 dq válasza:
Igen. A vizimajom elméletes cikkben a „kacsalábú agaiumbuk” részt érdemes még megnézni: [link]
2017. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Nem kérdező, nem menne. Az emberek nem élnek a vízben semeddig, mert megfulladnak. Amikor víz alatt vannak, eszközöket használnak, amik szimulálják nekik a víz nélküli életet. Tehát semmi ok, ami vízi lénnyé alakítaná őket.
Az más, ha létezne valamiféle fokozat (én sajnos nem tudom elképzelni, hogyan nézhetne ki), ahol évmillió (esetleg év százezredek) állnak rendelkezésre a "hozzászokáshoz". Ekkor még csak csak gondolhatnánk valami okra, ahogy a barlangban élő rovar is hozzáidomult a környezetéhez.
2017. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 Tom Benko válasza:
Kb úgy, ahogy a bálnáknak ment - pármillió év alatt. [link]
2017. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Ahogyan írta a válaszolók nagy többsége, valószínűleg nagyon sok idő kéne hozzá (több millió év) és erős szelekciós nyomás. Erre kicsi az esély, mivel az ember egy olyan faj, amely átalakítja a környezetét, ahelyett, hogy adaptálódna hozzá (morfológiai értelemben). Persze ez is az alkalmazkodás egy fajtája. Amúgy ha érdekel a vízimajom-elmélet, akkor ajánlom Desmond Morris; Az emberállat c. könyvét, ugyan nem taglalja hosszan a témát, de nagyon hasznos és érdekes dolgokról olvashatsz még benne.
2017. aug. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Nem.
Bárhogy is működnek a természetes szelekció, az evolúció mechanizmusai. Az emberi közösségek ugyanis már függetlenítették magukat a természet zordon megpróbáltatásai alól, azaz a környezethez való alkalmazkodásban nem a természetben előforduló tényezők (mutációk, öröklődés és természetes életképességi előnyökre alapuló kiválasztódás stb..), hanem részben szellemi képességek de többnyire erkölcsi, politikai és gazdasági tényezők játszanak szerepet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!