Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire veszélyes ez a vegyi...

Mennyire veszélyes ez a vegyi anyag?

Figyelt kérdés

Gyakorlaton laborban kell dolgoznunk, azt mondták nem lesznek veszélyes anyagok, ami mégis veszélyesebb mint az átlag (pl.tömény savak, lúgok, metan), azoknál gumikesztyűt húzunk.

Viszont van a laborban toluol is, ami köztudottan mérgező és erősen rákkeltő. Az ottaniak mégis lazán bánnak vele, múltkor is szokatlan szag terjengett egész nap a laborban, aztán vettem észre hogy az asztal mellett volt egész végig a 10 liter toluolt tartalmazó műanyag tartály, ráadásul nyitva..

Lehet hogy túrreagálom, még fiatal vagyok és ez az első alkalom hpgy rendes munkahelyi laborban dolgozok, az ottaniak sokkal tapasztaltabbak nálam. De én úgy tudom hogy ennek a vegyi anyagnak már a belélegzése is káros (főleg az idegrendszerre).



2017. aug. 15. 19:39
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Szédülést okozhat és terhes nők jobb ha távol maradnak tőle, de nem komolyan mérgező és nem is rákkeltő (az a benzol). Azért használni nem használ, jobb ha nem lélegzed be.
2017. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én direkt előkerestem a szerves kémia füzetemet, és a toluol alá is nagy betűkkel írtuk oda hogy mérgező meg rákkeltő:D

De akkor lehet a tanárunk tudott rosszul valamit.

Ezek szerint annyira nem veszélyes, meg gondolom ha az lenne akkor ők se lélegeznék be.

2017. aug. 15. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A benzol rákkeltő, és a toluolt pont a benzol kiváltására használták, mert az meg nem rákkeltő. Nem is erősen mérgező.

[link]


"INHALATION Cough. Sore throat. Dizziness. Drowsiness. Headache. Nausea. Unconsciousness. "

"INGESTION Burning sensation. Abdominal pain. (Further see Inhalation). "


Kb annyi, hogy egy apoláris oldószer, és ezért nem keveredik jól a mi kis víz alapú testünkkel. De ezen túl nem csinál semmit.

2017. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!:)
2017. aug. 15. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előzőek már megválaszolták, némi kiegészítés:

- Kémikusok idővel belefutnak abba is, hogy benzolt használjanak. Nem kell félni, ott az elszívó fülke.

- Gyúlékony oldószert nyitva tárolni igen nagy felelőtlenség. Inkább szól, hogy "Srácok, itt egy kanna nyitott toluol!"

- Az ilyenért komoly bírságot is hozzátok vághatnak, ha épp valami ellenőrzést tartanak.

- Nem kerestek épp preparatív kémikust? Éppen eladó sorban vagyok! :D

2017. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!