Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Esővízet felforralva, majd...

Esővízet felforralva, majd párologtató rendszerben lecsapatva, valamivel átszűrve ihatóvá válik?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan berendezés ami meg tudja teljes mértékben, iható állapotúra szűrni?

2017. aug. 4. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eljárást desztillációnak hívják, a végtermék a desztillált víz, közel 100%-os tisztaságú h2o, ami természetesen iható. Azért nem használják az eljárást ivóvíz előállítására, mert baromi energiaigényes.

Szerintem vidéken a legtöbb helyen eleve iható az esővíz (hiszen ha belegondolsz, eleve desztillált víz, csak ami leesés közben beleoldódik a levegőből, az van benne). Én Budapesten kísérleteztem vele, de erősen gázolajos íze volt, ami még szénen való átszűrés által sem múlt el teljesen. Valami komolyabb szűrőberendezés talán eredményre vezetne.

2017. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Az esővíz mióta nem iható?
2017. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Aktív szén és filteres kávéfőző papír szűrőtölcsére.

Nagyon mocskos levegőjű környéken kell lakni, hogy ez ne legyen elég.

Amikor meg NEM elég, esetleg egy vidám kis akadályfutást eredményez a toalettig. Jó tüneti kezelés székletrekedésre.

:D

2017. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom mire kell neked az esővíz, erre akarod berendezni az életedet, vagy csak alkalmankénti fogyasztásra szánod, de épp a napokban rendeltem egy ilyen kütyüt a hosszútávú túrázásaimhoz. [link] Ez 0,1 mikronig kiszűr mindent a vízből, a tehénhúgyos, békanyálas pocsolyából is ihatsz ezzel. Itthon kb. 40 ropiba fáj egy ilyen cucc, az alin kb 6 ezer. Az esővíz desztillált víz, de a gyakorlatban korántsem tiszta. Én még úgy tanultam, hogy az áztató eső első óráján túl már ténylegesen is tiszta víz jön (persze nem a DUNAFERR mellett), kb ennyi időbe telik hogy kimossa az eső a szennyeződést a levegőből. Hosszútávon az esővíz fogyasztása kimondottan ellenjavallt, mert ásványi anyag hiányos állapotot okoz. Ebben a dögmeleg izzasztó időben egy szabadban dolgozó embernek a kizárólagosan desztillált víz fogyasztása még halálos is lehet, mert olyan nagymértékű a sóvesztés, hogy seperc alatt felborulhat a só-víz háztartás. Képzeld el a szitut, egy ember általános görcsös állapotban, eszméletét vesztve, szív-elégtelenséggel fetreng. Mire a kórházban a labor kideríti mi van, addigra megkrepál. 10-ből ha egy orvos ismerné fel azonnal a bajt, mindenki infarktusra gyanakodna.
2017. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

#4: még csapvízzel is lehetséges, ha annak kicsi az ásványtartalma.

Tavaly halt meg egy ifi amerikai focis, mikor a hőségben edzésen közel tíz liter (!) vizet ivott meg. Túlhígult, mire kórház, vége volt.

2017. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Kérdező amit leírtál az desztilláció, azzal minden víz legyen akármilyen szennyezett ihatóvá tehető.


Az esővízben alig van szennyezés, csak amit a levegőből összeszed. Illetve ha háztetőről gyűjtöd akkor az is amit onnan összeszed, utóbbi már veszélyesebb a madárürülék miatt. De ahogy egyik előző leírta, alapvető egyszerű szűréssel és egy forralással könnyen ihatóvá tehető, nem kell desztillálni. (Elvileg alapból desztillált víz az esővíz!)

2017. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Hosszútávon az esővíz fogyasztása kimondottan ellenjavallt, mert ásványi anyag hiányos állapotot okoz. Ebben a dögmeleg izzasztó időben egy szabadban dolgozó embernek a kizárólagosan desztillált víz fogyasztása még halálos is lehet, mert olyan nagymértékű a sóvesztés, hogy seperc alatt felborulhat a só-víz háztartás. "


Aki ilyeneket ír, annak halvány lila gőze nincs arról, hogy az ionháztartásunkhoz szükséges ionokat a táplálékból, a húsokból, a zöldségekből és a gyümölcsökből szedjük össze! És NEM a vízből!

2017. aug. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dreigang válasza:
Gugli/Országh József.
2017. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Aki ilyeneket ír, annak halvány lila gőze nincs arról, hogy az ionháztartásunkhoz szükséges ionokat a táplálékból, a húsokból, a zöldségekből és a gyümölcsökből szedjük össze! És NEM a vízből!"


Persze. Főként nem onnan. Se amikor fokozott a folyadékbevitel, mint írtam, nyári hőség. kemény fizikai munka pl., akkor, mivel sokkal több ásványi anyag távozik és sokkal kevesebb pótlódik (nem fogsz négyszer annyi szendvicset enni a négyszer annyi bevitt folyadékhoz), akkor igenis előállhat "túlhígult" állapot. Ilyenkor még az ásványvíz ásványtartalma is kevés, nem hogy az esővízé, desztillált vízé.

Ilyenkor kellenek az izotóniás italok.

2017. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd Wadmalac, nem kell mindent túltolni. Szó nem volt arról, hogy a kérdező kazánkovács lenne, vagy kánikulai Marathon futó. Egy egyszerű hétköznapi embernek meg a hétköznapi tevékenységei során nincs szüksége izotóniás oldatra. És akár desztillált esővizet is ihat folyadék igénye kielégítésére. Semmi baja nem lesz tőle, ha amúgy változatosan étkezik.
2017. nov. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!