Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a hosszabb éjjszaka a kánikulát?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy mostmár hosszabbak az éjjelek,már most egy fél órával hoszabb az éjjel mint június 21-én napfordulókor. Augusztusban már egy órával és egyre tovább hoszabb lesz az éjjszaka,és mivel már augusztusban az éjjel jóval hoszabb,mennyi esélye van,hogy augusztusban is 35 fokon felüli kánikula legyen?

Arra gondoltam,hogy a hoszabb éjjszakák miatt nem tud a levegő felmelegedni már nagyon melegre és ahogynyár vége felé közeledve egyre kisebb az esély,hogy forróság legyen. Ez csak az én gondolatom de sejtem,hogy nem jól gondolhatom,mert volt már olyan,hogy augusztusban is forróság volt,semmit sem számított az éjjszaka hoszabbodása. Sőt tavalyelőtt szeptember 20. körűl amikor egyforma hosszú a nappal és az éj,akkor is 30 fokon felűl volt maximum.

Viszont foglalkoztat nagyon a dolog,mert valaki mondta,hogy idén nyáron ez az utolsó hőhullám ami ezen a héten van és vége erre a nyárra a nagy melegből,augusztus is kellemes lesz.

Ebben is kételkedek,nem nagyon hiszek én már az ilyenekben.


Ezért is itt a természettudományok kategóriában itt kérdezem meg.


Számít azért valamit ,hogy ha hosszabbak az éjjelek , egyre kisebb a kánikulának az esélye?


(Most,hagyjuk figyelmen kívűl 2015 nyarát,akkor azért lehetett forróság egész nyáron,mert valami különleges forró áramlás történhetett a földközintenger környékén és abból kaptunk mi is,ezt olvastam anno ugyanis előtte nem volt olyan forró nyár meg utána a tavalyi sem meg még az idei sem volt még vészes annyira eddig.)



2017. júl. 19. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést kérek.
2017. júl. 19. 16:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen befolyásolja, de nem döntő mértékben.

Legalább ui. fontos a Nap állásának alacsonyabb volta, az időjárási frontok, és az előző hetek időjárása.

Aug. 2. felétől már csak akkor lesz kánikula, ha forró déli áramlás is társul az itteni jó időhöz.

Befolyásolja az is, hogy éjjel le tud-e hűlni a levegő. (Derült, borult, szeles?)

2017. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, szeptemberben is megfogunk dögleni a melegtől.
2017. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szeptemberben is /voltakvannak meleg napok azért ahogy írtam. Ez igaz.
2017. júl. 19. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Statisztikailag augusztusban nagyjából ugyanakkora az esély a hőhullámra, mint júliusban (kivétel a hónap végét), szóval korai még fellélegezni.


Az egyébként általánosan igaz, hogy a hőhullámok forró, száraz levegő beáramlásával kezdődnek.

2017. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!