Annyira szétbarmoltuk már a Földet hogy itt már késő bármit is tenni, hamarosan élhetetlen hely lesz. Úgy gondolom hogy ez az egyetlen lehetőség az emberiségnek az életben maradáshoz.
Attól, hogy egy hipotézis divatos, még nem biztos hogy igaz is... A tézis igazolásához megfelelő klímamodellek kellenének. Azok pedig tudtommal még nem állnak rendelkezésünkre...
A bolygónk klímája és a hatása a Föld élővilágára meglehetősen bonyolult rendszer. A szimulálása és megfigyelése problémákba ütközik... A probléma pedig nem más mint az, hogy ELCSESZETTÜL BONYOLULT...
2017. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
12/16 anonim válasza:
Van. De jelenleg csak a Mars, ami elérhető "közelségben" van, és még oda is elég macerás lesz az út. A néhány telepes, aki eljut oda, max. zárt, önellátó burák alatt lesz képes az életre.
2017. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
13/16 anonim válasza:
A Marson pozitív visszacsatolással fel tud szabadulni a széndioxid. Nitrogén az üstökösökből és egyéb külső naprendszerbeli égitestekből nyerhető.
Ha rászánnák az energiát akkor a századfordulón űrruha nélkül, oxigénmaszkban lehetne sétálni a Marson.
Még a Hold is egy érdekes eset, állítólag ha annyi gáz lenne rajta h biztosítsa az egy atmoszférás felszíni nyomást azt csak százezer év alatt hordaná el a napszél.
2017. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
14/16 anonim válasza:
Na jó, de hogyan viszel gravitációt a Holdra, hogy a helyén tartsa az atmoszférát? Ha nem elég nagy a tömegvonzása, vihetsz oda végtelencsiliárd sok levegőt is űrkompokkal, egy pillantás alatt kiszökik az űrbe, és elmegy világegyetemet látni...
2017. júl. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
15/16 anonim válasza:
Megtartaná a légkört, csak a napszél miatt fogyna el százezer év alatt. Lásd a Titán holdat másfél atm felszíni nyomással, arról se repül le csak úgy a légkör, annyi különbség van a mi Holdunkkal h ott gyengébb a napszél és vannak természetes légkör pótló források, ezért tartós.
2017. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
16/16 anonim válasza:
Felejtsük már el végre a Marsot és a sebességet/fénysebességet. Egyrészt még ha lélegezhető oxigén is lenne a Marson egy rövidke kirándulás is hatalmas sugárterheléssel bír ott mivel nincs mágneses pólusa ami megvédene a sugárzástól. Másik, ha bármi organikus anyag csupán fénysebességgel közlekedne az univerzumban akkor most mi sem lennénk itt. Tehát nem a sebesség az amire szükségünk van a csillagközi utazásra. Valamint ha tönkre tesszük a földet ha nem akkor is kevés az időnk itt a bolygón annak fejlődése végett. Gondoljunk csak a dínókra. Tehát nincs egy milliárd évünk miközben a bolygónk 5-6 milliárd évig még életadó otthont ad bizonyos életformáknak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!