Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy nem minden...

Miért van az, hogy nem minden majom fejlődött emberré?

Figyelt kérdés

A majmok folyamatos fejlődéssel az evolúció szerint emberré fejlődtek, de nem az összes. Rengeteg majom faj van most is. Ők miért nem fejlődtek tovább?


Miért van az, hogy ha az evolúció szerint a legéletképesebb marad életben viszont a fajok folyamatoan változnak?


Fizikából ismert, hogy egy dobozba zárt gázban a rendezetlenség folyamatosan növekszik majd az entrópia maximumán megmarad a gáz, azaz változatlan marad. Ha folyamatosan fejlődnek a fajok elvileg egy maximális fejlettségnél be kell állnia a majomfajoknak is, de azok változnak még is. Ez miért van?

Illetve az miért hogy rengeteg majommegmarad azon a szinten. Nem lett belőlük ember, miért?


2017. máj. 13. 21:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem a mai majmok voltak az őseink, hanem közös ősből indultunk különböző fejlődési irányokba. A többi faj is kialakult csimpánzzá, orángutánná, mint ahogy mi emberré.
2017. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

"Miért van az, hogy ha az evolúció szerint a legéletképesebb marad életben viszont a fajok folyamatoan változnak? "


Egyrészt, nem értem, hogy mond a kettő ellent egymásnak. A fajok mindig próbálnak jobb és jobb dolgokat "kitalálni". Másrészt a környezeti tényezők is változnak: Jön egy jégkorszak, becsapódik valami a Földbe, globális klímaváltozás következik be stb.


"Fizikából ismert, hogy egy dobozba zárt gázban a rendezetlenség folyamatosan növekszik majd az entrópia maximumán megmarad a gáz, azaz változatlan marad. "


A termodinamika II. főtörvényére gondolsz? Az csak zárt, véges rendszerekre vonatkozik. A Föld nem zárt rendszer: Energiát kap a Naptól folyamatosan, illetve anyag is érkezik ide időnként az űrből. Továbbá, alkalmasint műholdak vagy Voyagerek formájában távozik is.


"Ha folyamatosan fejlődnek a fajok elvileg egy maximális fejlettségnél be kell állnia a majomfajoknak is, de azok változnak még is. Ez miért van?"


Ezt nem rosszindulatból mondom, de azt hiszem, fogalomzavarod van. A valós világban nem úgy működik az evolúció, mint a Pokémonban vagy a Digimonban, hogy van egy szint, és ha azt eléred, akkor vége, nincs tovább. A már említett folyton változó körülményekhez folyton kell alkalmazkodni. Továbbá, ha lenne is egy ilyen "maximális fejlettségi szint", nincs, ahogy igazoljuk, hogy bármely faj elérte volna ezt. Ha úgy tetszik, ez a "jó pap is holtig tanul" elv kiterjesztése a fajok szintjére.


"Illetve az miért hogy rengeteg majommegmarad azon a szinten. Nem lett belőlük ember, miért?"

Egyrészt, ahogy már kifejtették előttem, az emberek nem a ma élő majmoktól származnak, hanem egy közös ősből fejlődtek ki.

Másrészt, úgy vélem, szerinted az ember az evolúció csúcsa, a teremtés koronája. Ennek sajnos ellent kell mondanom. Nem látom okát, hogy az emberiséget fajként sikeresebbnek tekintsük a nyúlnál, tulipánnál, őzlábgombánál, egysejtűnél, vagy bármely olyan fajnál, amely a mai napig él és virul. Persze, el lehet filozofálni azon, hogy "de hiszen mi alkottunk annyi mindent", de szigorúan biológiai és evolúciós értelemben véve a létezés célja a faj fenntartása. Ezt mi pontosan akkora sikerrel hajtottuk és hajtjuk végre, mint a fent felsorolt fajok.

2017. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
12%
Az egy téves feltevés , az embernek a disznóval több genetikai részlete egyezik ezért használják a szív műtétre donornak . Az ember nem állat , sosem volt az , az állat sem alakul át mássá ,a növény sem lép egy szintet . Módosulás tapasztalható de a lényege nem változik , a víznek is létezik több állapota .
2017. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%

#3

Definiálnád, kérlek, szerinted mit jelent az állat?

2017. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

"Miért van az, hogy nem minden majom fejlődött emberré?"


Amiért nem minden majom fejlődött orángutánná. Mert a különböző környezetek különböző eredményekre vezettek. Van ahol orángután lett, van ahol gorilla, van ahol ember.


"Rengeteg majom faj van most is. Ők miért nem fejlődtek tovább?"


Ők is tovább fejlődtek. Nem ugyanazok, mint voltak mondjuk egymillió éve. Az orángután nem az ember őse, hanem velünk "párhuzamos".


"Miért van az, hogy ha az evolúció szerint a legéletképesebb marad életben viszont a fajok folyamatoan változnak?"


Egyrészt mert az evolúció nem pillanatszerű, másrészt mert a környezet is változik.


"Fizikából ismert, hogy egy dobozba zárt gázban a rendezetlenség folyamatosan növekszik majd az entrópia maximumán megmarad a gáz, azaz változatlan marad"


És egy zárt dobozban élünk? Én nem.


"Ha folyamatosan fejlődnek a fajok elvileg egy maximális fejlettségnél be kell állnia a majomfajoknak is"


Ez csak akkor következik az előzőből, ha a fejlettség maximumát egyenlővé teszed az entrópia maximummal. Illetve akkor sem, mivel az entrópia maximum csak zárt szigetelt rendszerekben tart mindig a maximumhoz. De ha ezt el is hanyagoljuk, a fejlettség maximuma épp hogy egy alacsony entrópiát jelent. Szóval ennek sehogy sincs értelme.


"Illetve az miért hogy rengeteg majommegmarad azon a szinten. Nem lett belőlük ember, miért?"


Te mondod, hogy folyamatosan változnak. Akkor nem maradtak meg semmilyen szinten. Azért nem lett belőlük ember, mert nem ebbe az irányba fejlődnek. Az ember nem a fejlődés célja. Az evolúciónak nincs célja. Arra fejlődnek, amerre pillanatnyilag a legjobb. Ez a kérdés olyan, mint hogy miért vannak delfinek, miért nem lett belőlük egér. Mert adott környezetben delfinnek lenni kedvezőbb, mint egérnek. Az orángutánok környezetében az ő fejlődési irányuk kedvezőbb volt, mint a mi irányunk. Ezért arra fejlődtek, nem erre.

2017. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Az ősmajomból kifejlődött többféle mai majom.

Az egyik fajta ilyen mai majom meg kitalálta, hogy ő nem is majom, hanem ember.

2017. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 EagleHUN ***** válasza:
97%

Azon kívül hogy előzőek szépen leírták pl a párhuzamos fejlődést.


Voltak próbálkozók akik a mi szintünkre törtek velünk párhuzamosan.

De a mi fajunk bizonyult a leg rátermettebbnek (khm leg agresszívebbnek) és nagyon úgy néz ki szépen agyoncsapdosta a konkurenciát, vagy legalábbis besegített a pusztulásába...

2017. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"az embernek a disznóval több genetikai részlete egyezik"


Mármint a csimpánznál többel? Alátámasztanád ezt valamivel?

2017. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 dq ***** válasza:
100%

> Miért van az, hogy nem minden majom fejlődött emberré?


Csak az elejére had válaszoljak. Azért, mert a fejlődés nem lineáris, hanem villás. Nézd, itt egy családfa:


[link]


Akik elágaznak, azok el vannak ágazva. Mindenki megy amerre tud. A delfinből nem lesz szivacs, a medúzából fenyő, és, nos hát a mai majmokból sem lesz már mai ember.

(ha élnének még az ember közvetlen ősei, akkor lehetne belőlük mai ember. Amúgy fogalmam sincs, hogy az ember ősei közül mely fajok léteznek még. Az is lehet, hogy semelyik már.)


Most olyan az orangután, amilyen.

10 millió év múlva lehet hogy kicsit jobban hasonlítani fog ránk, lehet hogy kevésbé.

2017. máj. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
A közös ősök egy része más körülmények közé került, mint a többi.
2017. máj. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!