Tud úgy fejlődni a világ, hogy közben nem pusztúl a természet?
Véleményem szerint a világ akkor fejlődne, ha elindulna az ellenkező irányba, jelenleg hanyatlik
Szerintem például nincs szükség ennyi modern techinikára, elektronikai eszközre sem, és az autókat is meg kellene próbálni minél kevesebbet használni
Meg nem kellenének olyan koszos betondzsungelek mint pls Budapest
Furán hangzik, de tény, hogy ha kevesebb ember lenne, a Föld nem lenne ennyire tönkretéve már most, hiszen ha nem kell óriási városokat építeni, nem kell a helyükről kiirtani a természetet és az állatokat sem...
Tudna, egyértelműen - és még visszafejlődés sem kellene.
Nagyon komoly változások kellenének hozzá, és egyértelműen valami mástól venné el az energiát. Vagy a fejlődés lassulna le nagyon, vagy a háborúk csökkennének le, vagy a szabadság, stb.
A fejlődés (mint olyan) egy elvont fogalom! Ha valamire azt mondjuk hogy fejlődik, az gyakorlatilag azért van, mert nekünk embereknek ez annak tűnik.
Jobb dolgok lesznek, jobban teljesítünk, jobb lesz minden! Ez így szép is jó, csak nem vesszük figyelembe, hogy a ,,Jó" fogalma egy emberi kreálmány! A természetben nincs jó és rossz, csak nekünk tűnik így, mert ráaggatjuk dolgokra! És ily módon a fejlettebb dolgok is csak nekünk tűnnek fejlettebbnek.
A fejlődés egy út, aminek az irányát tetszőlegesen meghatározhatjuk, megfogalmazhatjuk.
A tudomány és technika fejlődik! Több dologra vagyunk képesek! ez nevezhető egyfajta fejlődésnek! Viszont ennek ára van! Az élőlények alapvetően energiát használnak az életben-maradáshoz! Ez teljesen normális, mindenki tudja! De ennyi nekünk nem elég! Kíváncsiak vagyunk! kényelemre vágyunk, jobb körülményekre. Ez még több energiát emészt fel! A világ így működik! nincsen ingyen energia! Ha megakarunk valamit csinálni, ahhoz a bolygónkat kell felhasználnunk!
A természetet így is úgyis "pusztítjuk" mint minden más életforma a Földön! Csak ara kell figyelnünk, hogy ez a folyamat fenntartható legyen... minél tovább! :)
TudNA úgy fejlődni.
Ehhez azonban gyökeres változások lennének szükségesek a gondolkodásban, mind egyéni, mind állami szinten.
Ameddig az "amit megtehetek, azt meg is teszem, nem érdekel más" elv érvényesül, addig nem lesz semmiféle fenntartható fejlődés. Mindenki csak azt nézi, hogy MOST neki minél jobb legyen (nehogy a másiknak egy ezrelékkel is jobb legyen, azt nem szabad hagyni semmi áron), az, hogy annak hosszabb távon milyen következményei lesznek, vajmi keveseket érdekel.
Lehetne viszonylagos harmóniában élni a természettel. Csak ahhoz kevésbé pazarlóan, és környezetbarátabban kéne élni.
Csak hogy pár példát mondjak: szerinted a személygépkocsi-tulajdonosok hány százaléka egyezne bele, hogy jövő hónap elsejétől nem, vagy csak a legszükségesebb esetben használná az autóját, és inkább a tömegközlekedést, vagy kisebb távra a biciklit választaná? Pusztán csak a természet kímélése miatt, úgy, hogy semmi "fájdalomdíjat" nem kapna érte. Nagy jóindulattal talán 1% lenne ez az arány.
A szelektív hulladékgyűjtés is csak azért működik ilyen hatékonysággal, mert a hulladékkezelő vállalatoknak anyagi érdeke fűződik hozzá, a lakosság meg rá van kényszerítve.
A háztartási hulladék elég jelentős része háztartáson belül is újrahasznosítható lenne. Szerinted ha szépen megkérnénk a lakosságot, hogy lehetőségeihez képest próbáljon kevesebb szemetet termelni, és amit lehet, próbáljon meg újrahasznosítani, szerinted arányaiban hány ember lesz az, aki egyáltalán megpróbálkozik környezettudatosabban élni?
Szerinted a lakosság hány százaléka vállalna be valami minimális macerát azért, hogy kímélje a környezetét? Ha azt mondom, hogy 10%, szerintem nagyon sokat mondtam. Szerinted az emberek hány százaléka mos kezet folyó vízben, és hányan mosnak kezet inkább lavór fölött, hogy azt a vizet utána még vécéöblítésre is tudják használni?
Ha bármi egy minimális kellemetlenséget, macerát okoz az embereknek, a döntő többségük hallani sem akar róla, egy részük ugyan egyetért, és elgondolkodik rajta, de hagyja a fenébe, mert neki ez túl kellemetlen, és csak egy elenyésző kisebbség az, aki tényleg hajlandó tenni a környezetért.
És ez csak az egyéni szint. Vállalati és állami szinten még rosszabb a helyzet. Elég csak körülnézni a világban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!