Mi történne, ha a kontinensek víz alá kerülnének?
Mármint nem teljesen,de elég nagy részben.
Hogyha 800 méterrel megnőne a tengerszintmagasság,akkor jelentős mennyiségű szárazföldi területet öntene el a víz,többnyire csak néhány hegység emelkedne ki.
Tegyük fel,hogy az emberek többsége és a szárazföldi állatvilág is a hegységekbe húzódna vissza,esetleg a hajókon,óceánjárókon,repülőgéphordozókon keresnénk menedéket. Gyakorlatilag előlről kéne kezdeni az egészet,nem? Mármint,sokáig tartana mire alkalmazkodnánk az új környezethez,nem? Persze a tengerszint emelkedését sem egyik napról a másikra képzeltem el,hanem egy évtizedekig húzódó folyamatnak.
Nyilván sok szárazföldi állatfaj kipusztulását eredményezné,de a vízi élővilág fejlődésnek indulna? Új fajok jelennének meg,a nagyobb élőhellyel egyenes arányban nőne a már meglévő fajok testmérete,illetve populációja?
Ha igy megemelekedne a viz akkor minden kihalna....
~7 milliárd ember nem férne el ilyen kevés helyen , a másik hogy nem lenne mit enni a túlélőknek mert a halhús nem elég az éltehez :/
"Hogyha 800 méterrel megnőne a tengerszintmagasság..."
Nincs ennyi víz, jég a Földön. Nagyságrenddel kevesebb van.
Tehát, ha 200 méterrel megnőtt a tengerszintmagasság, akkor egy óriási üstökös-zápor, vagy egy jeges kis/törpebolygó "érkezett", tehát már sem emberiség, sem (számottevő) szárazföldi állatvilág nincs a Földön.
Háború, hogy ki települhet be arra a kevéske földre túlélni. Már látom, ahogy a kínaiak erővel telepítenék be magukat Tibetbe, Orbán Viktor nevű migráns meg próbálna átmászni a kínaiak nagyfalán...
Hát a természet idővel rendbehozza magát, tömeges pusztulás után lenne valami másféle, más fajokkal, stb.
Ooooooo soooole miiiiooo....
Emberiség:
Jelentős populáció-csökkenés.
Termelőterület csökkenés, ezzel termelt élelmiszer kevesebb, kereskedelmi potenciál (kikötővárosok elvesztése) csökkenés, éhínségek, háborúskodás a "szerencsésebb" területekért.
Állatvilág:
A tengermelléki állatvilág mindenképpen belsőbb területekre szorul, jórészt számukra élhetetlen területre, szóval a tömeges kihalás előre van programozva. Hát még, ami területet illetve biomasszát a szintén beszoruló emberiség fog pluszban elvenni.
De a tengeri élővilág sem lesz éppen boldog, a víz alá kerülő területek nem tengerbe való természetes és mesterséges szennyezést (rothadó növényi anyagok, tengerbe kerülő termőtalaj, víz alá kerülő ipari területek, kommunális hulladék stb.) fognak okozni. Ezt sok faj képtelen tolerálni.
Az elvesző szárazföldi élelemtermelés növelni fogja az emberi túlhalászatot is, ami önmagában is fajok végét jelentheti,az ezzel megborított ökoszisztéma megadja a második pofont.
És mindezt súlyosbítja, mint szárazföldön és tengeren is maga a folyamatot okozó klímaváltozás.
Hosszú távon az evolúció majd kialakíthat egy új egyensúlyt a tengerekben, az ember jelenléte nélkül a szárazföldön is.
Kérdés, hogy lesz-e még ember, aki ezt látja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!