Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a hőmérséklet, amikor...

Mi az a hőmérséklet, amikor megfagy a nyálam röptében? (komolyan! )

Figyelt kérdés

A számolást segítendő megközelítéseket és elhanyagolásokat tételezek fel:

Egy köpet gömb alakú, 4mm átmérőjű, 32°C hőmérsékletű csapvíz, felfele köpve kb 2.5 másodpercet tölt a levegőben.


Milyen hidegnek kell lenni a levegő hőmérsékletének, hogy megfagyjon a nyál röptében.


Aki nagyon profi, gondolkodhat csepp alakú köpetről, vagy teljesen paraméterezett változókkal, esetleg, ha valaki tudja a tényleges emberi nyál hőkapacitását és fagyás hőjét és hőátadási tényezőjét, az is sokat segítene.


Ha valaki volt már ilyen hidegben, az is nyugodtan meséljen, mi volt az a hőmérséklet.


Még egyszer: Komolyan kérdezem.



2017. jan. 7. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Ez engem is érdekelne🤔

De szerintem (teljes tudás nélkül, szóval lehet nagy hülyeség) min. -50 fok körül kell lennie. 2 mp nem sok idő...

2017. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Kapásból nem állandó a nyál sűrűsége, összetétele, viszkozitása. Másrészről szerintem két ember nyála sem egyforma. A hűtés sem egyforma a folyamat során, mert nem állandó sebességgel halad.
2017. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy elhanyagolásokkal és megközelítésekkel lehet egyszerűbben gondolkodni, mert alapból egy sokkal több tényezős modell felállítására lenne szükség. De köszönöm az építő jellegű hozzászólásodat.
2017. jan. 8. 12:40
 4/5 Tom Benko ***** válasza:

Auróra? :D

Érdemes lenne a fagyási időt a víztömeg függvényében különböző hőmérsékleteken megmérni, hogy extrapolálni lehessen.

2017. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
A mínusz 50 szerintem jó tipp. Persze, mint többen írták is, ezer paraméter bezavar, de szerintem ha tudsz jó keveset jó messzire köpni, ilyen hőmérsékleten minimum kéreg fagy rajta a landolásig.
2017. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!