Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e olyan oldal ahol az...

Van-e olyan oldal ahol az időjárás előrejelzésről tanulhatnék?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a felhőkből meg tudnám állapítani milyen idő lesz, a szél mozgásból, stb,stb.

Kvázi ilyen házi viharszakértő akarnék lenni unaloműzésből, meg hát szeretem a viharokat, a villámlást, az esőt, a szelet. De főleg a szelet.

Meg hát itt a tavasz, mindjárt a nyár és jönnek a viharok. Ilyen témában milyen könyvek vannak? esetleg valami házilag összetákolható műszereket lehet csinálni amivel könnyebb lenne a dolgom?

Szóval röviden: a vihar előrejelzésekről akarok tanulni, hogy mi az amiből a legkönnyebben lehet észrevenni hogy vihar jön. Tudom ott az időjárás jelentés, de én valami hagyományosabb módot akarok:)


2010. máj. 3. 12:12
 1/1 anonim ***** válasza:
hát hasonlóan érdeklődök én is a téma iránt, a netes anyagokból tanulgatok és az Éghajlattan tankönyvemből, meg a Légkörtan könyvemből. Ezek mégis rendes könyvek de ilyen előrejelzéses dolgok pl nincsenek benne. Sztem rengeteget kell utánaolvasni ha magad akarod elsajátítani. Nincsa más 5letem. Én is próbálkozok. Engem is főleg a viharok, hidegfrontok és szupercellák érdekelnek, és a légköroptikai jelenségek. Műszerek k. drágák, pl szélmérő, ilyesmi. Hőmérő még okés, de a többi drága. Csak akkor érdemes, ha ki van használva és pl az időkép-nek tolod az anyagot folyamatosan.
2010. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!