Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy esetleges pólusváltás...

Egy esetleges pólusváltás esetén fennmaradhat az emberi civilizáció?

Figyelt kérdés
2016. okt. 30. 09:55
1 2
 11/15 dellfil ***** válasza:

Szerintem igen, fennmarad. Sőt, valószínű "törés" nélkül. Ha lesz is törés, vagy teljes összeomlás, azt nem a környezeti körülmények fogják okozni, hanem az emberiség egymással marakodó csoportjainak lesz köszönhető. :D

A környezeti tényező legfeljebb "besegít" ebbe a ténybe.

Na jó az előttem válaszolóknak is lehet igaza. :)

"A geológus szerint akár 500 év alatt létrejöhet egy olyan kaotikus állapot, amelyben nem két erős pólusa van a bolygónak, hanem sok-sok pólus szétszórva a bolygó felszínén. Ezzel kapcsolatban azonban kevés tudományos bizonyíték áll a rendelkezésünkre, további kutatások szükségesek annak eldöntésére, hogy pontosan milyen állapotban van a Föld védőpajzsa, és mi vár ránk a következő évszázadokban."

Ebből az idézet:

[link] :)

És hát... :D

[link]


dellfil

2016. okt. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dellfil ***** válasza:

Ez lemaradt:

[link]

Sok türelem, és némi fizika tudás azért nem árt hozzá. :D


dellfil

2016. okt. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

500 év alatt 50-szer át lehet variálni minden eszközt, ami jelenleg veszélyben van. Sorban, az eszköz fontossága és a veszély mértéke szerint.


Főleg, hogy előre lehet látni a veszélyt és a megoldás módjait is. Szinte fel se kell fedezni semmit.

2016. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pólusváltás nem egyik pillanatról a másikra történik, bár tény, hogy bizonyos folyamatokhoz képest (pl. globális felmelegedés) gyorsabban. Emiatt nem is egy hirtelen bekövetkező katasztrófára kell felkészülni. A folyamat viszonylag lassú lenne, de tartós. Nem hiszem, hogy számottevően befolyásolná hétköznapi emberi technikát, az viszont elképzelhető, hogy a műhold alapú rendszerek (elsősorban navigáció, helyzetmérések, telekommunikáció stb. megsínylené). De attól az autók, hűtőszekrények stb. ugyanúgy működnének.

Sokkal nagyobb gondokat okozna viszont a természetben: megváltozhatnak a légköri és tengeri áramlatok, ami esetleg befolyással lehet kisebb-nagyobb területek klímájára, mezőgazdaságára, élővilágára. Emellett az már csak a "funny" kategória lenne, hogy bizonyos állatok (pl. vándormadarak) elveszíthetik a tájékozódási képességeiket, és egy-egy hosszabb vándorlás alkalmával eltévednek, és a vesztükbe rohannak (pl. a kanadai királylepkék több ezer km-t vándorolva, Mexikó egy bizonyos erdőségében vészelik át a telet. Hasonló a helyzet a tengerekből a folyókba felúszó lazacokkal is stb.) Ha eltévednek, nekik annyi, ráadásul ez tömeges jelenség, ami általában egy-egy egész fajt érint.

Összefoglalva: az emberi civilizáció mindenképpen fennmaradna (bár előfordulhat, hogy hosszabb-rövidebb ideig nem fog működni a facebook), de kisebb-nagyobb ökológiai katasztrófák lesznek. Föld-anyánk ezeket általában elég jól menedzseli, hacsak mi emberek bele nem rondítunk egy-egy atom-katasztrófával vagy globális méretű szennyezéssel.

2016. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ui.: Azt nem tudom, hogy pl. a Hold "járására" ez kihatással lenne-e, de szerintem nem, mert ez az égi kísérőnk már túlélhetett egy pár földi pólusváltást.
2016. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!