Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor a tavalyi nyár...

Most akkor a tavalyi nyár volt a melegebb vagy az idei vagy egyforma?

Figyelt kérdés

Ugyanis,mindenki azt mondogatja,hogy idén nem volt olyan szörnyű forró a nyár mint tavaly,most elviselhető volt.

Azt is mondta az egyik ismerősöm,hogy tavaly sokszor volt 40 fok,idén nem,meg sem közelítette. A 35 volt a plafon.


Érdekes,idén nyáron,meg is mondom pontosan mikor: július 12-én Szegeden du -kor 43 fok volt.


Akkor most mi ez az összevissza beszélés,hogy idén meg sem közelìtette meg minden...?



2016. szept. 14. 17:12
 1/5 A kérdező kommentje:
* du 2-kor *
2016. szept. 14. 17:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaly huzamosabb ideig volt 40 fok körül, volt elég ideje az épületeknek arra hogy átforrósodjanak. Idén nem forrósodtak át annyira az épületek.
2016. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
75%

Ennek a megítélése erősen szubjektív. Mondjuk egyik nyáron van 1 héten 42 °C maximum hőmérséklet egy adott helyen, meg van két hét, mikor 27 °C van, ami azért még nem hideg, olyan nyári időjárás. Az átlag 32 °C, de az az egy hét kánikula erősebben megmarad az ember fejében. Ha másik évben három héten keresztül 33 °C van, az úgy átlagosnak tűnik, kevésbé melegnek, mint az előző nyár.


Pontos adatot – átlaghőmérsékletet – megfelelő statisztikával lehet adni, az objektív. De csal is, hiszen nem véletlenül érezzük az egyiket melegebbnek, mint a másikat, nem feltétlenül az abszolút átlag szerint éljük meg egy hosszabb időszak melegségét, tehát nem feltétlenül az objektív mérce a mérce.

2016. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavaly 5 hőhullám volt ,június elején 35 feletti forróság volt napokig , a többi hónapokban hetekig kánikula tombolt( 10 napig sem volt lehűlés még hajnalban is 20 fok volt ) . Egy nagyobb eső vagy zivataros nap után újra jött 40 fok átlag . Sorra dőltek meg a hőségrekordok . Idén több vihar több esős nap és hűvösebb hajnal fordult elő . A mostani szeptember egyezik a tavalyival .
2016. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Idén -sőt az előző években sem- nem volt Magyarországon 43 fok. Lehet, hogy kitetted a napra a hőmérőt és ott annyit mutatott, de az nem hiteles mérés. Én múlt hét pénteken kitettem a hőmérőt az alumínium ablakpárkányomra, ahol 56 fokot mutatott. Pedig valójában árnyékban 29 fok volt. A hőmérsékletet árnyékban, szellős helyen kell mérni. 2016. Július 12-én Szegeden 35 fok volt a maximum hőmérséklet: [link]
2016. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!