A hagyományos ceruzaelemet miért nem szabad újratölteni?
Mert csak valami egészen pici árammal lehet tölteni, csak akkor, ha még nem csökkent 1V alá, és addig, amíg el nem éri a névleges feszültséget, és így csak elég kevés energiát lehet visszatuszkolni bele. Nagyon macerás, nagyon könnyen tönkremehet tőle az elem, fel is robbanhat, ha ügyetlen vagy - nem éri meg.
A mai akkumulátorok már 1000-szer tölthetők, csaknem nulláról 99% fölötti állapotba, és eleve 5-ször annyi energia van bennük, mint az elemben.
A régebbi (cinkházas) elemeknél a cink felületén kialakult réteget bolygattuk meg a "töltéssel" - ezért is inkább "regenerálás"-nak nevezték. Plusz az elemnek olyan volt a konstrukciója, hogy az esetleg keletkező gázok, viszonylag könnyen távozni tudtak.
A mostani elemeknél a cink valamilyen paszta formájában van jelen, aminek hatalmas a reakcióban résztvevő felülete, így nemigen alakul ki ez a réteg; ha kimerült, akkor nem lehet érdemben regenerálni. Plusz a tokozásuk sokkal masszívabb, így a "töltés" során keletkező gázok nehezen, akár csak robbanás útján tudnak távozni.
"eleve 5-ször annyi energia van bennük, mint az elemben."
Hát ez így nem igaz!
Ha olyan helyre megyek fényképezni, ahová nem mehetek hátizsákkal (pl. templomi esküvő) akkor mindig valami jó minőségű (Varta vagy Duracell) elemet viszek a vakuba.
Amíg a 3500 mAh-s aksikkal csak 80-at tudok villantani, addig elemmel 200-300 vakuvillanás is megvan!
(Zárójelben jegyzem meg, hogyha ceruzaelemről van szó, akkor nem a 60 Ft-os cinkes savas elemről, hanem a 600 Ft-os minőségi elemről beszélek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!