Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vas-kloridból ki lehet "csapat...

Vas-kloridból ki lehet "csapatni" a benne összegyűlt rezet, nyákok maratása után?

Figyelt kérdés
Rengeteget használtam már a vas-kloridomat, nyákok maratásához, és már nagyon zavaros. Ki lehet belőle "szedni" valahogy a rezet? Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 29. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
szabadtéri elektrolízissel?
2016. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Na most a rézre van szükséged, vagy a tiszta vas-kloridot szeretnéd visszanyerni?
2016. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A benne lévő réz elhanyagolható, szerintem. A tiszta vas-kloridra gondoltam. Felmerült bennem a kérdés, mivel úgy hallottam, lehet, de pontos infót nem kaptam és tűnődtem, hogy így a meglévő vas-kloridot a végtelenségig lehet-e használni! Szabad téri elektrolízis? Azzal lehet akkor? Kémiához nem értek, azért kérdeztem.
2016. júl. 30. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom szíves figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__79..

Elektrolízissel is próbálkoztam, arról majd később írok. Bocs kevés az időm!

2016. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbálkoztam elektrolízissel is, és spéci anódot is csináltam hozzá, hogy a klórgáz felszabadulást csökkentsem:

[link]


Az anód kb. 10 cm mélyen az elektrolitba merül, hogy a felszabaduló gázok minél tovább érintkezzenek a folyadékkal. ( A vezeték szigetelt, csak a szénrúd érintkezik az elektrolittal.)

Működés közben, csak gyengén volt szúrós szaga.

Az eljárás gyenge pontja, hogy a hőmérsékletet, és az áramsűrűséget el kell találni.

Különben a katódon kivált réz leválik, és lepotyog az edény aljára... Kakinak egy pofon. :(

Az anód szénrudak vezetékének szigetelését szurokkal oldottam meg. Ma már inkább takonypisztollyal ( melegragasztó ) csinálnám.

Sok sikert!

2016. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd kipróbálom!
2016. júl. 31. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!