Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor pl. tavasszal meg...

Amikor pl. tavasszal meg nyáron jön egy zivatar, akkor annak a felhője amikor még távolabb van, sötétkéknek látszik, de amikor közelebb jön, akkor elszürkül. Távoli zivatarfelhő miért látszik sötétkéknek, ha közelebb van, akkor meg már szürkének?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a Nappal van ez kapcsolatban. Amikor távol van még süt a Nap, világosabb van és ettől a felhő sötétebbnek látszik, de amikor már eltakarja azt, sötétebb lesz és már nem tűnik annyira erősnek a színe. Szerintem.
2010. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Felülről meg fehér-arany színekben ragyog. Ha egyszer van rá lehetőséged, mindenképpen nézd meg!
2010. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a levegö fényáteresztö tulajdonsága miatt. Ahogyan egy hegyoldal is kékes szinü távolról, közelröl pedig zöld.
2010. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet azért látod szürkének mert már elkezd esni belőle az eső
2010. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszadóval értek leginkább egyet, csak szerintem még az is hozzájárul, hogy mikor felettünk van akkor áthalad rajta a fény, és úgy jut a szemünkhöz, ezáltal világosabb látszatot keltve...
2010. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!