A környezetszennyezésnek, ózonréteg elvékonyodásának köszönhető a nap által okozott károsodások?
"regen az emberek sokal szivosabbak voltak erosebbek, nem betegedtek le annyira,..."
Ja, el is éltek 30-40 évig!
"...az feherboru ember egy fel nap alatt pirosra sul 2 napig nemtud mozogni, egy nyari forro napon, viszont ha belegondolunk regi mezogazdasag nem olyan volt mint most nem voltak gepek,..."
A munkát akkor kezdték, amikor már lehetett látni, a legnagyobb forróságban a hűvösön pihentek, utána arattak tovább, ha a hold világított, akár az éccakába is. Nem jutott eszébe a parasztembernek olyan idétlenség, hogy egy szál kisgatyába dógozzon a tűző napon, a bő gatya, meg az ing szellős vót, de védett a nap égető hatásától.
"Ja, el is éltek 30-40 évig! "
EZ egyáltalán nem igaz!!!!
At ÁTLAGÉLETKOR volt ennyi, csak ezzel az a baj, hogy mivel a gyerekek 2/3-a meghalt két éves kora elött, ez viszi el az átlagot. Akik ezt a kort túlélték, azok símán eléltek 60-90 éves korig is. (Ha megkeresed a régi anyakönyveket, akkor utána tudsz nézni, hogy a felnöttek többsége idösen halt meg.)
Az átlag mindig nagyon téves információt ad.
"At ÁTLAGÉLETKOR volt ennyi, csak ezzel az a baj, hogy mivel a gyerekek 2/3-a meghalt két éves kora elött, ez viszi el az átlagot. Akik ezt a kort túlélték, azok símán eléltek 60-90 éves korig is. (Ha megkeresed a régi anyakönyveket, akkor utána tudsz nézni, hogy a felnöttek többsége idösen halt meg.)"
Tévedés! Csak a lakosság 5-10% élt 60 évnél többet, a csecsemőhalandóság pedig "mindössze" 20% körül volt.
Ismeretektől meg nem zavart fővel pontoztok ám, mint az állat! :-D
Statisztikai adatokat ti is tudnátok ám találni, és akkor nem látszanátok hülyének! :-D
300 évvel ezelőtt a társadalom, legalábbis itt Európában főleg két csoportból állt. Az egyik gyerekkorától kint dolgozott a napon, folyamatosan, a másik meg folyamatosan kerülte a lebarnulás legkisebb esélyét is, mert az parasztos volt.
Ez alapján nem volt jellemző, hogy valaki csak úgy odaég egy nap alatt.
De az tény, hogy az ózonréteg csökkenő vastagsága és a bőrrák közt fennáll egy összefüggés. Régen tényleg ritkább lehetett ebből az okból. Meg abból is, hogy sokkal kevesebb egyéb karcinogénnel összegződhetett a hatása.
De hidd el, egy egyenlítő közelében fátlan szigeten napon vergődő hajótörött ugyanúgy kokszosra égett, mint ma.
Nem fogsz sehol kimutatást találni arról, hogy mennyivel lehetett akkoriban kevésbé káros a túlzott napsugárzás. Azon egyszerű okból, hogy fingjuk nem volt az esetleges megbetegedésekkel létező ok-okozati viszonyról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!