Elmagyaráznátok a legegyszerűbben a mozgási és nyugalmi indukciót?
Figyelt kérdés
Sajnos suliban nem magyarázták el számomra érthetően, ezért kellene egy kis segítség:)2016. máj. 30. 11:34
1/2 anonim válasza:
A nyugalmi indukció során sem a vezető, sem a mágneses mező nem mozog. Ebben az esetben az indukciót az időben változó fluxus hozza létre.
Ez azt jelenti hogy van egy mágnesed és mellette a vezetőd és ha változik a mágnesteret időben (úgy hogy nem mozog) akkor az kelt feszültséget a vezetőben. Mágnesestér erősségét változtathatod elektromágnessel pl.
Mágneses térbe helyezett áram járta vezetőre általában erő hat és ennek következtében elmozdul. (ez a Lorentz erő miatt van: F=q(E+v kereszt B) v sebességű q töltés B mágneses térben F erő hat). Ennek a dolognak a megfordítása: a vezetőt mozgatva mágneses térben, abban áram folyik. Ez a mozgási indukció.
2/2 anonim válasza:
Nyugalmi indukciónál ha megszakítod az áramot a tekercsben, akkor összeomlásnak indul a mágneses tér, ami szintén fluxusváltozást jelent. Indukálni csak a fluxusváltozás tud, mozgásinál mozgatjuk az (állandó?) indukciójú mágneses teret, ami egy tekercset, vezetőt metsz és ez a metsző fluxusmennyiség változik folyamataosan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!