Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan progi amely a...

Van olyan progi amely a differenciálegyenleteket megoldja, ill. ábrázolja?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Van. Legalábbis numerikus mindenféle differenciálegyenletre van, analitikus pedig természetesen csak az „egyszerűekre”, de olyan is van.
2016. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És hogy neveket is említsünk, például a Mathematica és a Maple megoldja szimbolikusan, ábrázolni meg elég sok program tud, pl ezeken kívül matlab, octave (ingyenes).
2016. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ezeket a példákat írtam volna, esetleg annyi kiegészítéssel, hogy numerikus módszerek ismeretében saját programot írni sem bonyolult:

[link]

2016. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hol tölthető le?"

Ezek a szoftverek nem ingyenesek. Egyetemi tanulmányok során előfordulhat, hogy kap hozzá az ember ingyenes licenszet. Ha nem, akkor meg kell vásárolni a gyártó honlapján, elég boros áron. Az említettek közül az octave ingyenes, az letölthető a következő oldalról. Mint azt említettem, ez nem tud szimbolikusan számolni.


[link]


EgYszerűbb differenciál egyenletekhez hasznos lehet még a következő oldal, amely szintén meg tud oldani bizonyos feladatokat (szimbolikusan) és ingyenes is.


wolframalpha.com

2016. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!