Azt vettem észre, hogy az idősebb (egyszerűbb) emberek is tisztában vannak 1900 - 40-50 es évek nagy tudományos felfedezéseivel és hipotéziseivel, vagy legalábbis valamit hallottak már róla, utána meg mintha elvágták volna.
2016. jan. 25. 15:07
1/9 A kérdező kommentje:
de ugyan ezt el tudnám mondani a kultúráról is
2016. jan. 25. 15:12
2/9 Mojjo válasza:
Nem lehet, hogy szimplán egyre bonyolultabb lett a világ és egyre több tudás és háttérismeret kell az új eredmények megértéséhez?
Amúgy kérdezz már meg egy öregebb egyszerűbb embert, hogy magyarázzon neked kicsit a Bohr-féle atommodellről, vagy éppen próbálja meg neked elmagyarázni érthetően, miről szól a Heisenberg-féle határozatlansági elv, avagy kérdezd meg tőle, hogy mit tud a Schrödinger egyenletnek az ő teljesítőképességéről. Ha ezek megvoltak, akkor jöhet az, hogy a mai fiatalok beszéljenek a szuperhúrelméletekről.
2016. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 Mojjo válasza:
Ja igen, ugyanis a felvetett témák, amiket az idősebb, egyszerűbb emberektől kéne megkérdezni, mind a 20. század elejéhez tartoznak. Nemhogy nagy, hanem a legnagyobb tudományos eredmények. Szóval, ha ezeket sem tudják, akkor már a kiindulási pontunk sem stimmel.
2016. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Talán az áltudományok elterjedésével. Manapság azt veszem észre, hogy amikor egy tudós beszél, az 10% rendes mai tudomány, és 90% hülyeség cáfolás. Az is igaz, hogy nagyon bonyolultak a modern elméletek, és magas szintű matematikai alapismereteket igényelnek. De pl. a kémia tele van érdekes új felfedezésekkel, amiket Schrödinger-egyenlet nélkül is remekül el lehet magyarázni, aztán senki sem foglalkozik velük nagy nyilvánosság előtt. Mondjuk ebben meg talán az játszik közre, hogy pont a kémia az a téma, amihez ijesztő mértékben nem értenek az emberek. Mármint, ha annyira nem értene egy ember a matekhoz, mint amennyire nem ért az átlagember a kémiához, akkor nem tudna két számot összeadni. És erről eszembe jutott egy harmadik lehetőség, hogy talán a tudományok középiskolai tanítása az, ami mára visszaesett, és ezért egy tudományos ismeretterjesztőnek nagyon alapoktól kell kezdenie. A gimis fizikatanárom legalábbis azt mondta, hogy a fizikaoktatás régen sokkal jobb volt. Persze ki tudja. Azt viszont tudom, hogy a kémia oktatás manapság gimnáziumi szinten katasztrofális.
2016. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Mikor Carl Sagan meghalt. Ő jól eltudta magyarázni a dolgokat, közérthetően. Annó én a Kozmosz című sorozatból tanultam meg mindent az univerzumról.
De valamiért a régi természetfilmek is jók voltak. David Attenborough "Élet" című természetfilmjei például zseniálisak voltak. De ide számítom a Bársonyos Karmokat, vagy egy Letűnt Világot.
A mai természetfilmek nagyon a hatásvadászatra mennek át.
2016. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Egyrészt nem osztom a tapasztalataid, msáfelől viszont azt gondolom, hogy mivel a szórakoztatás is egyre hatékonyabban működik, termsézetes, hogy errefelé fordul a média a nehezebben fogyasztható tudományos tartalmak ismertetése helyett.
Magyarul, ha adott egy "Levetkőzött a gyönyörű színésznő!" vs "Meghatározták a 9. századi átlagos kalóriabevitelt" páros, akkor a többség (én is) az első linkre fog klikkelni.
2016. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 Mojjo válasza:
kovacslevente1983: Bakker, most, hogy így felcsigáztál, engem érdekelne a 9. századi átlagos kalóriabevitel :/
2016. jan. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Azóta szűnt meg, mióta a média gyengítetlenül terjeszti a tudományosnak tűnő, ám ormótlan baromságait.
Mióta megszűnt Öveges Prof.Úrnak a televíziós adása, mióta nincs többé mindenki iskolája, delta, és még sorolhatnám, na azóta van ez az óriási népbutítás.
Ezzel párhuzamosan a középiskolákban rendszerváltás óta brutális mértékben lesüllyedt a tudományos oktatás szintje, a természettudományos órák számait pedig lecsökkentették.
2016. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Tényleg majdnem meghalt, de azon kevesen, akik csinálják, azok jól csinálják:
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!