Lenne még egy kérdésem a mágneses elhajlással kapcsolatban. A következő két kijelentés mit jelent?
"Az agona a földgömböt két félre osztja fel. Az egyik féltekén az iránytű nyugat felé mutat (nyugati mágneses elhajlás), a másik felén viszont keletre felé hajlik el."
Az egész mágneses elhajlás nem az Északi-sark földrajzi és mágneses helye közti eltérésből fakad?
Vagy van nyugati és keleti mágneses elhajlás is?
"Az agona lassan keleti irányból nyugati irányba vándorol, mint ahogyan a mágneses pólus is."
Szóval ez a vonal vándorol körbe-körbe?
Pontosan azt jelenti amit kiolvasol belőle, csak nem szerencsés a megfogalmazás.
"Az egyik féltekén az iránytű nyugat felé mutat (nyugati mágneses elhajlás), a másik felén viszont keletre felé hajlik el. Az agona lassan keleti irányból nyugati irányba vándorol, mint ahogyan a mágneses pólus is."
ezt én így írnám:
Az egyik féltekén az iránytű A VALÓSÁGOS ÉSZAKI IRÁNYTÓL nyugat felé HAJLIK EL (nyugati mágneses elhajlás), a másik felén viszont keletre felé hajlik el. Az agona lassan keleti irányból nyugati irányba vándorol, mint ahogyan a mágneses pólus is.
A mágneses pólusok vándorlása pedig elég jól definiálva van, ennek az oka ama bizonyos keleti-irányú agona vándorlás. Az északi sark ugye adott, és van egy pont ami ha lassan is de változtatja helyét. Értelem szerűen az őket összekötő egyenes (most tekintsünk el attól, hogy valójában a felszín görbülete miatt ez ugye nem is egyenes) is vándorol.
maci
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!