Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet megnézni kutatások...

Hol lehet megnézni kutatások eredményeit? Honnan tudják, hogy mások mit kutattak már?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos folyóiratokban leközlik őket. Egyszerű internetes kereséssel megtalálhatod a témádba vágó cikkeket, pl. itt:

[link]

www.sciencedirect.com

Aztán beírod, hogy pontosan mire vagy kíváncsi, olvasgatod az absztraktokat, abból kapsz egy elég jó képet a témában végzett kutatásokról. Általában a teljes cikkhez magánemberként nem férhetsz hozzá, de egyetemek és kutató intézetek előfizetnek egyes lapokra, és akkor az adott lapban közölt cikkeket letöltheted.

2015. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és kell nekik valamit fizetni, nem konkrét technológiáért, de ha egy anyagi tulajdonságot leközölnek és én arra alapozok egy találmányt?
2015. dec. 24. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk egy tanárunk mesélte, hogy létezik egy folyóirat, ami a rossz eredménnyel vagy eredménytelenül zárult kísérleteket publikálja, hogy mások már ne próbálkozzanak vele.

Azért ez segítség. :D

2015. dec. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami neked selejt, és rosszul sikerült kísérlet, az másnak nagy felfedezés.

Korábban is, a nem kellően sterilen végzett munka miatt rendszeresen bepenészedtek a baktériumtenyészetek. Más főnökök rendszeresen b a s z t a t t á k is a munkatársaikat emiatt. AZtán egyszer csak Alexander Fleming laboratóriumában is előfordult ez - és Fleming alaposan megnézte azokat a Petri-csészéket, amelyek penésszel felülfertőződtek. Nem egyszerű selejtnek tekintette őket, és automatikusan kidobta, hanem alaposan megnézte. És azt látta, hogy a gomba-telepek közelében kipusztultak a baktériumok. Nem szaporítom a szót, a neten részletesen utánaolvashatsz a történetnek, hogy hogyan lett a penicillin.


Vagy egy másik történet. Jónéhány kutatót elbocsátottak, hogy hanyagul kezelik a cseppfolyós héliumot.

Aztán [link]

a szuperfolyékony hélium ugyanis felfelé is képes kikúszni a tárolóedényből. Ez máshol hiba és héliumpocséklás, és elfuserált kísérlet volt. Náluk Nobel-díj lett.

2015. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!