Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Rh- összeférhetetlenség 3....

Az Rh- összeférhetetlenség 3. vagy 4. terhesség után is kialakulhat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden terhességgel nő az esélye, velem nem volt baj, de az öcsémnél (4. terhesség volt, 2 vetélés után) már vércserét csináltak. Igaz ez már 35 éve volt, azóta úgy tudom, hogy jól kezelhető a dolog.
2010. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha az anya RH-, a baba pedig + akkor minden terhesség után megkapja a az antiD injekciót és semmi baj sincs. a gond akkor lehet, ha valaki közben elvetél egy magzatot, amit nem vesz észre(sokszor előfordul). akkor úgy immunizálódhat, hogy nem is tud róla és gond lehet későbbi terhességeknél. de mindennel együtt ez akkor is elég kevéssszer fordul elő.

szóval kialakul az összeférhetetlenség, de antiD-vel kezelhető és minden terhesség gondtalan.

2010. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen.
2010. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is így gondoltam
2010. márc. 23. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!