Tudtok olyan anyagot az univerzumban, amely nincs kölcsönhatásban semmivel?
Figyelt kérdés
2015. nov. 24. 10:18
11/21 anonim válasza:
Utolsó három, ugyanezt akartam írni 1-2 órája, de aztán eszembe jutott, hogy például utalhat rá az energia hiánya is, nem? Mint a neutrínóknál. Tudjuk, hogy t idő alatt E energia kéne keletkezzen, de csak E-d energiát mérünk. d energiát meg a nem kölcsönható anyag vitte el keletkezéskor. Nyugodtan cáfoljátok, ha rosszul gondolom.
12/21 anonim válasza:
No igen: ha lenne ilyen.
De idáig még nem találtunk.
13/21 San Bernardo válasza:
8-nál a pont. Ha tényleg SEMMIVEL nincs kölcsönhatásban, semmilyen kölcsönhatásban, akkor azt nem lehet kimutatni semmilyen módszerrel.
14/21 anonim válasza:
Ügytudóm az antianyag semmilyen más anyaggal nincs kölcsönhatása, de amint kölcsönhatásba lépne valamilyen másik anyaggal akkor megsemmisül.
15/21 anonim válasza:
Rosszul "tudód".
Az antianyag minden más anyaggal kölcsönhat - és KÖZBEN megsemmisülnek mindketten. De pl. a sugárzása, a gravitációja is ugyanolyan, mint a közönséges anyagé.
16/21 anonim válasza:
11-es: Nem vagyok a téma szakértője, de ebben az esetben is feltételeznünk kell valami miatt az egységnyi energia keletkezését, aminek töredékét kapjuk, tehát más módon (nem az energia hiányával) valami utal ott létre. Ha például valami tömeget észlelünk ott, az már gravitációsan kölcsönhat (ld: sötét anyag).
Mindemiatt bölcseletileg lehetetlen olyasmit detektálnunk, ami mentes minden kölcsönhatástól, mert a detektáció folyamata maga minden esetben kölcsönhatás.
Javítsatok ki, ha tévednék.
17/21 watchmoretv válasza:
Az antianyag azért anti, mert mindenben az anyag ellentéte, tehát antiatom, ami negatív töltésű, "antineutron"=neutron=0 :D, antielektron, ami pozitív töltésű...és így tovább, lefelé. Te egy olyan anyagot keresel, ami nincs, matematikailag, legalábbis a mi jelenlegi matematikai-fizikai rendszerünkben és tudásunk szerint. Persze, "mérnökileg", a neutrino lehetséges, mert olyan kis energiával rendelkezik, amit már nem lehet mérni, de az is van, tehát legalább méréskor a mérőeszközzel kölcsönhatásba lépett. Vagyis, szerintem a válasz, hogy ezt csak az általunk ismert világegyetem határain túl (vagy másképp az univerzum keletkezése előtt) tudhatnánk meg, amit pedig soha nem fogunk megtudni, vagy aki igen, az úgy jár, mint a halálhajó című filmben :).
18/21 Salx Narval válasza:
Hát, azt hiszem bátran kijelenthetjük, hogy nem tudunk ilyen "anyagról".:D
20/21 anonim válasza:
Állítólag az ún. sötét anyag. Azért nevezik sötétnek, mert nem lép kölcsönhatásba általunk ismert anyaggal, és így nem tudunk róla semmit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!