Ha jóban vagy a gépekkel, akkor mérnök, ha nem vagy jóban velük, akkor vegyész. Ennyi.
2015. nov. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Ugyanez a villamosmérnök és a villamos viszonylatában? :-)
2015. nov. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Elméleti kémiai tudást a vegyész ad többet. Ha te kémiával mélyebben akarsz foglalkozni, és vegyületeket létrehozni akkor a vegyész szakra menj. Viszont a vegyészmérnöki karon több gépészeti, matematikai és fizikai ismeretet sajátíthatsz el a vegyészhez képest kevesebb kémia mellett, melyeket a gyakorlatban (ipar, környezetvédelem) tudsz hasznosítani.
2015. nov. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm és van értelme elvégezni mindkettőt egymás után?
2015. nov. 14. 09:49
6/9 anonim válasza:
Szerintem a kettő együtt ütős kombó.
2015. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Amelyiket alaposabban megtanulod. Azért van kétféle, mert a munkamegosztásban külön érdemes csinálni. Hogy te melyiket választod, az a mentalitásodtól, szemléletedtől fog függni. Ha nem eszerint döntesz, rosszul jársz.
2015. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Ha mindkettőt akarod, akkor csináld meg valamelyik Bsc-t, aztán meg a 2 Msc-t. Esetleg egyiket már levelezőn, munka mellett.
2015. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Itt egy vegyészmérnök.
Alapvető különbségek vannak a vegyészek és a vegyészmérnökök között, amiért harapni is szoktak. A vegyészmérnökség a második ipari forradalom után alakult ki amikor szükség volt olyan vegyészekre akik gépészmérnöki tudással is rendelkeznek. Na most az, hogy egy vegyészmérnök a gépekkel van jóban nem igazán helytálló, annak ellenére hogy egy vegyészmérnök-gépészmérnök diploma kombó nagyon kelendő az iparban. A vegyészmérnök képzés lényegében ad egy minden mérnök szakra jellemző mérnöki alaptudást (matematika, fizika, gépelemek, áramlás és hőtan, fizikai-kémia). Ezen túl nagyon fontos része a vegyipari művelettan (konyhanyelven: hogy működik a desztilláció), folyamatirányítás és a vegyipari technológiai ismeretek. A vegyész szakról ilyen részletességgel nem tudok mesélni, de saját magam állíthatom hogy mindkettőhöz jó mély torok kell :D
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!