Elegynél mi alapján számítunk tömegszázalékot?
Figyelt kérdés
Tehát ha pl. ecetsavat elegyítünk vízzel, és tömegszázalékot kell számolni.
Akkor mit veszünk oldószernek, és mit oldott anyagnak? Mit kell nézni, sűrűséget, moláris tömeget, hogy eldönthessem, hogy melyik az oldószer, és az oldott anyag?
2015. okt. 18. 10:09
1/2 anonim válasza:
Azt veszed oldószernek, amelyiket akarod. Az oldat célja a meghatározó. Ha ecetsavas közegben dolgozol végig, és vizet akarsz adagolni, akkor azt mondod hogy ecetsavban oldottál vizet. Ha meg vizes rendszerhez akarsz ecetsavat adni (ami azért lényegesen gyakoribb), akkor meg fordítva. De nyilván ezt nem tudod amikor ilyen feladatot adnak. Ha van víz, akkor gyakorlatilag mindig a vizet vedd oldószernek. De veheted nyugodtan a másikat is, csak max furcsán fognak rád nézni.
2/2 anonim válasza:
ha az egyik anyag szilárd a más folyékony, a folyadék az oldószer, ez világos. A menyniségnek ehhez kevés köze van, pl. 100 gramm víz 100 c fokon közel 1080 g ammónium-nitrátot is felold.
Ha mindkét anyag folyékony, azt oldasz abban, amit akarsz, elegyet csinálunk, tök mindegy, mint az előttem szóló is említette.
Tömegszázaléknál sűrűséggel, moláris tömeggel nem kell foglalkozni. X gramm egyik anyag Y gramm másik anyag. PONT.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!