Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudok új tükröt rendeln...

Honnan tudok új tükröt rendelni a newtonos teleszkópomhoz?

Figyelt kérdés

Egy 114/900 newtonom van,ha jól tudom gömbtükrös.

Az előző tükörrel van valami nagy gond mert van rajta 3 nagyon kicsi fekete folt vagy korom vagy nem tudom mi lehet az.Nagyvalószinűségell a szálitásnál lehetett valami.Mert amikor először belenéztem az elejébe akkor csak mintha valamilyen zsiros vagy nem tudom milyen piszok lehetett rajta.

Később amikor letisztitottam a tükröt utána jelentek meg azokon a helyeken meg a kicsi fekete foltok ahol az a "zsiros" vagy nem tudom milyen lehetett.Gondoltam majd letisztitom ugy is majd le jön de nem akar lejönni ped már másodszorra csinálom.

Júniusban vettem meg és már nagyon agaszt,hogy mi lehet vele.Ezért szeretnék egy ujj tükröt vásárolni bele.De nem tudom,hogy hol lehetne.A válaszokat előre is köszönöm.



2015. szept. 14. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy megéri-e új tükröt venni hozzá. Magyarországon sokan foglalkoznak tükörcsiszolással, és javítással. Szerintem érdemes lenne a csillagváros főtükrös topicjában feltenni a kérdést, biztosan akad valaki aki segítene esetleg újra gőzölni a tükröt.

[link]

2015. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Menyibe fájna egy ilyen ujragőzölés?

Házilag nem tudnék tükröt csiszolni,nem vagy ennyir ügyes.

De mondjuk megrendelésre nem lehetne a BTC-ből vagy a makszutovról rendelni?

2015. szept. 15. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani, hogy mennyibe kerülne, de egy kérdést mindenképpen megér a dolog. De ehhez biztosan nem kell csiszolni, azt nem javasoltam volna. De irhatsz akár a Makszutovos akár a távcső centrumos srácoknak, mert ők is segítőkészek. (nézegettem a főtükröket, és elég borsos áron adják (15cm-es 40e Ft), mindenképpen megfontolandó a jelenlegi javítása.)
2015. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!