Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Vad Jövő jövőevolúcióval...

A Vad Jövő jövőevolúcióval foglalkozó könyv / dokumentumfilm szakmai szempontból mennyire korrekt?

Figyelt kérdés
A koncepció tetszett, érdekesnek találom a jövő evolúciót, de amit felvonultattak, 1-2 rész kivételével, összecsapott, magyarázat nélkül hagyott, logikátlan, könnyen beleköthető marhaság volt. Ha eljutottak 5 millió évtől 200-ig, nyilván nem összecsapás után, akkor 10 - 25 évmilliónként megállhattak volna bemutatni az élővilágot, magyarázni, hogy pl. az emlősök hogy indultak lassú kihalásnak.
2015. szept. 7. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, tudtommal a könyvön/sorozaton egy olyan evobiológus/paleontológus dolgozott, aki kb. ilyesminek szentelte az életét.

Az egyik könyvében, az "új dinoszauruszkban" pl. évekkel a felfedezése előtt megjósolta a yi qi-t.

Szóval szerintem eléggé korrekt.

2015. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A gerincesek kihalása eléggé meredek volt. Létezésük óta 5-6 tömeges kihalás volt, mindegyiket sikeresen átvészelték, köztük egy 90%-ost is a szuperkontinens kialakulásakor, ők akkor "csak" 60%-os veszteséget szenvedtek, más gerinctelenek meg 90%-osat vagy netán teljeset, akkor indult el igazán a sikersorozatuk és diverzitásuk.


A halak kihalása volt a legbugyutább a történetben, 99,997%-uk kihalt, közülük maradtak a biolumineszcenciát használó cápák, a tengeri halmadarak és az erdeiek. És azt is önellentmondásosan csinálták meg. A tengeri kihalásnál "megmagyarázták", hogy csak a mélytengeriek élték túl, ez "okés" volt, a biolumineszcenciát használó cápára lehetett mondani, hogy őse valamely mélytengeri cápa volt, ez is okés volt, de a halmadár őse a tőkehal volt, amely a felsőbb rétegekben élt, amelyet érintett a kihalási hullám és így keveredett önellentmondásba az egész teória.


Vagy hogy a majomok felegyenesedését, majd emberré evolválódását az afrikai dzsungelek szavannává válásával magyarázták, a sorozatban Dél-Amerikában is ez történt környezetileg, de a majmokkal nem történt semmi.


Vagy a farkasok, nagymacskák, medvék és rókák eltűntek, annak ellenére, hogy ember nélkül képesek regenerálódni (mint Csernobilban a farkasok), illetve egyes nagymacskák, mint a puma vagy a kutyaféléknél a róka abszolút nincs veszélyeztetve, mégis kilőtték őket magyarázat nélkül.

2015. szept. 7. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A halak kihalását szerintem a devoni kihalás ihlette. Egészen addig a páncélos halak voltak a legsikeresebbek, aztán hirtelen eltűntek a korszak végére.

Ott sem csak úgy kell elképzelni, hogy maradt egy cápa meg pár repülőhal. Nyilván idővel betöltötték a kihalt társaig helyét és ugyanúgy elterjedt a sokféleség.


A majmok szavannára kerülése még nem jelent emberré válást. Lásd pl. páviánok.


Persze, a nagymacskák képesek rá, de ez még nem azt jelenti, hogy fognak is. Már az ember előtt/nélkül is buktak el ragadozók.

2015. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*társaik
2015. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jeffrey Spender ***** válasza:

A páncélos halak eltűnését mi okozhatta ?


A sorozat újranézhető a vimeo-n, ott a halak körében 90%-os pusztulásról ill. gerinctelenek korszakáról beszélnek.


Jó, nem minden majom vált értelmessé, de 5 millió év az sok idő, az alatt fejlődhetnek értelmesebb irányba is, mint a gorillák, csimpánzok vagy az indiai kismajmok.


"Már az ember előtt/nélkül is buktak el ragadozók."


De az ismertebbek, mint a kardfogú tigris az embernek köszönheti vesztét, hogy az ember kipusztította zsákmányállatát és így magával rántotta a pusztulásba.

2015. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!