Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2000 év múlva lehetséges,...

2000 év múlva lehetséges, hogy az embernek nem az lesz a célja, hogy megélhetést biztosítson magának, hanem, hogy hozzájáruljon az emberiség, világ fejlődéséhez?

Figyelt kérdés

Venus project


És akkor ezekről a dolgokról fognak tanulni a diákok, ha egyáltalán látják értelmét, de szerintem nem pazarolnak akkor már ennyi energiát a történelem tanulásba ami ma megy..


Micsoda élmény lenne, ha nem azon kéne agyalnia az embernek, hogy ha megszületik, hogyan lehet gazdag, és a pénzével, hogyan kezdhet azt amit akar, hanem lenne egy alapminimum amihez nem kéne semmit se tennie, és azt csinálná az ember amit akar, persze sokan lógatnák a lábukat otthon az is lehetséges, de mivel nem lenne erőfeszítés az ő életszínvonaluk fenntartása ezért nem lenne probléma


A befolyás, a hatalom meg úgyis azok kezébe lenne, akik fejlődni akarnak


Ez gyerekes gondolat?



2015. szept. 3. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

'Ez gyerekes gondolat?'


Az.

2015. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezt a célt kitűzték 1917-ben. Sok ok miatt nem valósult meg. A sok ok között egy biztosan lesz, ami miatt 2000 év múlva se.

Hacsak addig az ember meg nem változtatja a természettörvényeket. Ami ugye filozófiai nonszensz.

2015. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó volna, de ahhoz lelki értelemben még nagyon, de nagyon sokat kellene fejlődni.
2015. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

De még milyen gyerekes gondolat. Egy marx nevű bácsi is erről fantáziált. Az eredmény közismert.

Csak egyvalamit gondolj végig:

a jelen kor európai átlagembere egy X. századi mérce szerint még egy királynál is jobban él. Sokkal kényelmesebb házban lakik, sokkal jobb orvosi ellátásra van lehetősége.

Én napi nyolc órát dolgozok, utána csak hobbiból, saját szórakoztatásomra kertészkedek. Annyi fizetésem van, hogy azt veszek meg a boltban, amit akarok, azt eszk, amire kedvem szottyan, abban az étteremben táplálkozok, ahol szeretnék. Beülök a kocsimba, vagy felülök egy repülőre, és oda megyek, ahová aakarok. Légkondicionált, központi fűtéses házam van, kényelmes napozóterasszal, saját uszómedencét csak azért nem tartok, mert tíz perc biciklizésre van az uszoda, nekem céges bérlettel. Olyan elektronikai és szórakoztatóeszkzökkel rendelkezem, amit csak akarok, GPS-el és űrtechnológiás túrafelszereléssel járhatom az erdőt, olyan fegyverrel, optikával vadászhatok, amilyen nem ezer, még ötven éve is elképzelhetetlen volt. Mindezt, kisebb-nagyobb megszorítással, de bármelyik európai átlagember megteheti, megteszi, a felső tízeer meg....

Amíg a bolygón kéte mber él, addig nem lesz kommunizmus.

Orwelt idézem: "az ember azt hinné,ha mindenkinek jut elég ennivaló, minden ember saját fűtött, hűtőszekrényes, kénelmes házban lakhat, saját autója van, akkor az emberiség egyenlőtlenségének legnagyobb problémái gyakorlatilag eltűntek, és nincs más dolgunk, mint közösöen, békében munkálkodni a társadalmi igazságosság mind szélesebbé tételén. A tapasztalat pedig az: egy lósz..rt."

A kommunizmussal csak egy baj van: nem veszi figyelembe az emberi természetet.

2015. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%

Ha 2000 év múlva élni fog az emberiség,akkor már nagyon magas szintű tudás birtokában lesz.Mi-vel ellátott robotok elvégzik a munkákat,intelligencia fejlesztés gyógyszerek,csipek vagy máshogy nem fog gondot okozni nekik.Energiaforrásokat tudják majd pótolni.

Hatalom nem hiszem,hogy lesz mivel az embereknek nem lesznek ilyen céljaik mert mindenki megtud könnyedén élni mivel maguk állítják elő az energiaforrásokat,mivel mindenki fejlődik értelmileg beköszönt az igazi demokrácia.Sebesség nőni fog könnyedén mászkálhatsz pl MO-ból USA-ba ezért valószínűleg 1 nyelven fognak beszélni a földön mindenhol "igazából,mindent egyesítenek majd"

De igazából ezek csak elképzelések,senki nem fogja tudni megmondani mi lesz,de az biztos az embernek 2000 év jelentől nagyon soknak számít főleg amilyen gyorsasággal fejlődünk.

2015. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Az ember egy önző lény. Ha nem lenne önző szenvedne. Önzőnek KELL lennie. Annak semmi értelme nem lenne az ember számára, ha élete végéig csak a következő generáció számára törné magát.
2015. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hol kommunizmus az, mikor az embernek megadatik az amiért nem kell ellenszolgáltatást tennie, nem kötelező legalább is


5ös, igen, erről beszélek, 2000 év az annyira durván sok idő, hogy akkora már jócskán menni fog globális szinten a gépesítés


6os, de az, ha pl az ember feltalálja a csillagközi, galaxisközi, univerzum közi utazást, és 30-40 év után egyre kiforrottabá teszi akkor itt nem arról van szó, hogy majd a 10. generáció élvezi, hanem a meglévő, hát mint ahogyan mi is élvezzük, hogy nem 1 megabájtos tárhellyel rendelkező gépeket használunk mint mondjuk 20 éve(vagy mikor?) hanem, 2000 gigabytosat..


szerintem ez ugyanúgy menne pénz nélkül is, ahogyan egy sportoló sem feltétlen a pénz miatt kezd el sportolni és viseli a szenvedést évtizedeken át, hogy majd egyszer visszajöjjön a siker


persze, hogy nem 50-100 vagy 200 év múlva, ahhoz még sokat kell változnia..


csak gondoltam felvetem a témát


2. miért kéne megváltoztatni a természeti törvényeket?

Csak azt kell elérni, hogy a munka ne legyen erőfeszítés, és a szenvedés gondolata ne legyen egyenlő vele még egy kevés mértékben sem..ami szar azt meg a gép csinálná, szerintem itt nem változott semmilyen természeti törvény

2015. szept. 3. 11:13
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Minden kielégített igény újabb igényeket szül - állítólag ez egy közgazdasági törvény. Amennyiben ez igaz, akkor új igények mindig lesznek, és olyanok is mindig lesznek - mivel az emberi természet olyan, amilyen -, akik ezen igények kielégítése korlátozásával haszon- vagy hatalomszerzési céllal hiányt teremtenek.

Most is vannak, akiknek az igényei nem szöknek az égig, és megelégszenek azzal, ami van. És a jövőben is lesznek olyanok, akiknek semmi nem elég, és olyanok is, akik mindenen és mindenkin uralkodni akarnak.

Én azt látom, hogy a gazdagok többsége egy öngerjesztő folyamatként még gazdagabb akar lenni. Soha nem lesz olyan, hogy elérünk egy fenntartható életszínvonalat, és senki nem fog többet akarni, vagy senki nem fog uralkodni akarni - ami többnyire kizsákmányolással jár.

Mindez nem a technikai színvonaltól függ, és nem az emberiség korától függ - szerintem.


A befolyás és a hatalom pedig soha nem azok kezében lesz, akik fejlődni akarnak, hanem akik olyan fejletlenek, vagy inkább torzak, hogy másokon uralkodni akarnak.

2015. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gyerekes gondolat! A fejlődés velejárója, hogy magasabb erkölcsi szintre lépjen az ember. Ami lassacskán, de halad azért előre. Elfog jönni az az időszak a jövő társadalmában, ahol bizonyos alapellátás mindenkinek járni fog. A munkát sem úgy fogják értelmezni, ahogy jelenleg tesszük. Úgy fognak tekinteni a munkára, ami az társadalmunk fenntartásának az alapja.

Persze, sok minden robotok által készül majd. Az emberi élet akkor már valóban érték lesz! És minden egyéb élet is, mert minden mindennel összefügg. Akkor már teljesen érti az a társadalom, miként kell élhető társadalmat létrehozni, fenntartani. Szellemileg akkora fejlődésen fog keresztül menni az emberiség, hogy jelenleg kevesen képesek elképzelni, felfogni. minden tudatosan lesz megtervezve, ugyanis csak ebben az esetben működőképes egy adott társadalom. Ott már nem azzal fognak foglalkozni, ki milyen nemzetiségű, hanem, hogy mindenki ember! A kölcsönös megbecsülés mindennapi gyakorlat lesz.

hogy ezek megvalósulnak-e? Csak rajtunk múlik, senki máson! emberré kell válni, ez elengedhetetlen előfeltétele.

Meglátásom szerint, jelenleg nem sok "ember" nevezheti magát EMBERNEK a Földön! Sajnos.

2015. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A gazdaggá válásnak, a világ fejlődéséhez való hozzájárulásnak és a másokon való uralkodásnak ugyanúgy a becsvágy a mozgatórugója; hogy megmutassam, hogy jobb vagyok másoknál. Persze lehet például a másodikat idealizálni, de az alapvető ok akkor is ez. Ilyen kontextusban a kérdésfeltevő jövőképe pont ellentétes a kommunizmuséval, aminek a célja az emberek közötti egyenlőtlenségek megszüntetése. Egy ilyen világban mindenki pontosan ugyanazt csinálná, különben kilógna a társadalomból. A helyzet viszont az, hogy a fejlett világban a népesség egyre kevesebbet foglalkozik konkrétan a létfenntartással.
2015. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!