Kifejlődik később az emberben olyan érzékszerv, ami a
rádióhullámok tartományában működik?
Figyelt kérdés
Ami csak érzékelni/venni tud, arra nagyobb evolúciós késztetés lenne, az elmúlt 120 évben történt felfedezések következtében, de vajon olyan is ki tudna fejlődni, amivel kétirányban lehetne kommunikálni?
Arra pedig, hogy nem elég gyors ilyen működéshez az (elektromos) idegrendszer, nem lehet olyan receptor, ami "csomagokként" veszi a jelet, dekódol is egyben, mint a szem, ahol szintén nem a THz-es rezgésszámot veszi fel az érzékszerv?
De lesznek implantátumok melyek lehetővé fogják tenni a kommunikációt.
2015. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Az embernek nincs szüksége erre a túléléshez, tehát nem.
2015. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
"Az embernek nincs szüksége erre a túléléshez" - a hallásunkra sincs szükségünk a túléléshez. De előnyt jelent. Ugyanígy előnyt jelentene, ha rádióhullámok segítségével tudnánk "telepatikusan" kommunikálni. (Bruce Lipton, a Stanford volt sejtbiológia professzora szerint tudunk is, csak csökevényes ez a képességünk, illetve a sejtjeink olyan magas frekvenciákat használnak kommunikációra, hogy arra még nem tudunk vevőt építeni, de a kibocsátott energia észlelhető).
2015. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A hallásra szükségünk volt a túléléshez. Naná hogy előnyt jelent, a lábaid is előnyt jelentenek. A hallásod nélkül elég nehezen vetted volna észre a bokorban bujkáló ragadozót az emberi evolúció során, vagy bármi ilyesmi. A hallás egy olyan inger miatt alakult ki ami folyamatosan érintett minket. Akárhogy nézed, a rádióhullámok talán közvetetten ha hatással vannak a szervezetedre.
2015. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ez az elektromos idegrendszer is már megdőlt ,mélyebb működését nézve nem lehet elektromos csak kelt elektromos áramot a működése.
2015. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nulla szelekciós nyomás. Egy mutációból nem menne, bár bizonyos körülmények között a semleges mutációk is el tudnak terjedni. Hogy szelekció nélkül végül kialakul-e egy viszonylag zárt közösség egy ilyen képességgel, az eléggé valószínűtlen.
2015. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Az emberiség réges rég azon ügyködik, hogy minél inkább kiterjessze gyárilag eléggé korlátozott érzékszerveit.
Jó mérnöki készségek kifejlődése ezerszer hasznosabb, mint egy ilyen belső biológiai rádió-izé.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!