Imádom a kémiát, de a kísérletek untatanak. Más is van ezzel így?
Gyönyörûnk tartom az egész kémiát. A elektornszerkezetet, magukat az atomokat, a kötéseket, rácsokat, a térbeliséget. A periódusos rendszert, az abban való eligazodást. Imádom, hogy csak rá kell nézni és sokkal többet el lehet mondani, mint ami egyáltalán oda van írva ..
A termokémiai, az elektrokémiai reakciókat, a radioaktivitást, a kémiai számításokat..
De a kísérletek egyszerûen nem tudnak meghatni. Hozzátartoznak a kémiához, de valahogy mégis unom ôket.
Más is érzés hasonlóképpen?
Ez miért lehet? :)
El kell fogadni, hogy a kémia alapja - mint minden természettudománynak - a kísérletek, kísérleti megfigyelések, eredmények.
De az nem baj, ha maga a kísérletezés nem igazt annyira. Ha jó vagy matekból (nagyon jó) és esetleg fizikából is, akkor tárt karokkal fogadnak majd az elméleti kémikusok, spektroszkópusok, esetleg kromatográfusok.
Keresd a kísérletek, jelenségek mögötti tartalmat, a látvány első sorban azért dominál mindenhol (legalábbis főleg általános-és középiskolában), mert van aki még így is rühelli a kémiának már a gondolatát is, de van aki legalább a kísérleteket szereti nézni...
Köszönöm a válaszodat! :)
Igazad van, a kisérletezés mindennek az alapja. Általuk (megfigyelêsek/tapasztalatok, számolgatás) lehet rájönni az összefüggésekre.
Az utóbbiak érdekelnek is, de maga a látvány (sajnos?) nem.
Szeretem a matematikát és a fizika is érdekel valamilyen szinten.
Vegyészmérnökire szeretnék tovább menni. :)
Mindig besegítek a nyílt elôadásokon a kísérleteknél és nagyon sok általános iskolás jön el, akik egyébként nem szeretik a kémiát, vagy nem érdekli ôket, csak szeretik nézni a "robbantgatást" és társasait. :)
Tehát nem akkora baj, ha így állok hozzá? :)
Középiskolai kémiakísérletek engem sem kötöttek le, pedig szerettem a kémiát.
Bár volt ami látványos volt, pl. egyszer CuSO4 oldatba tettük a kulcstartónkat, és egy idő múlva vörös lett, nagyon "állatul" nézett ki :)
Ha kémiával foglalkozol, akkor a kísérletek gyakorlati alkalmazásait fogod nézni. Pl. analítikai kémiában elvégezheted ugyanazokat a számításokat mint a tankönyvben, csak nem adják meg az adatokat, hanem neked kell kimérni.
Például titrálás: kíváncsi vagy egy folyadék konentrációjára, és belecsöpögtetsz lassankét egy ismert koncentrációkú folyadékot, és tudod hogy a kettő reagálni fog. Mikor már elunod az életedet, hírtelen színváltás történik, és megnézed hogy addig hány ml folyadékot csöpögtettél, és az alapján tudsz koncentrációt számolni...
#6-os, neked is köszönöm a választ! :))
Hûha, az a kísérlet szerintem is szuper. Biztosan javasolni fogom az idei "látványos kémiai kísérletekre". :)
Nagyon szeretek számolni, adatokkal "dolgozni", de a kisérlet és a tapasztalatok sajnos így is kissé unalmasak.. de ezek szerint, ha muszáj, hát sajnos muszáj.. :)
("Mikor már elunod az életedet" - ezen felnevettem, sokkal jobb lett a kedvem, köszi. :D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!