Mennyi időre elegendő még a Föld édesvízkészlete kb?
jelen pillanatban közel áll a vízháborúk időszaka.
Az édesvízkészlet korlátozott, az a hír hogy elfogy a víz, azért helytálló, mert sok város a karsztvizekből látja el az embereket, és ez több, mint ami visszakerül oda, tehát előbb-utóbb hozatniuk kell.
Van olyan város, ami az usától nem pénzsegélyt, hanem vizet(!) kért.
Vízháborúk rizikója elsősorban ott van, ahol egy folyón több ország osztozik.
Egyiptom és etiópia erre a klasszikus példa, Egyiptom több ezer éve használja a nílust, de az etiópoknál ered. Elvileg egyiptom 97%-ban rá is van szorulva erre a vízre ráadásul míg a mezőgazdasági területeit bővíteni akarjka, Etiópiában ugye éheznek.. de egyiptom katonailag erősebb, ezért még nem tettetiópia lépéseket.
Probléma az is hogy mi ivóvízzel húzzuk le a wc-t, sok ember nem jut hozzá a tiszta vízhez, ha mégis van közművesítés, a csövek sokhelyen régiek, szennyeznek és elfolyik belőlük a víz.
az arzén problémája is fennáll, erről viszont tudni kell, hogy az eus határérték úgy van megállapítva, hogy a tengerparti államok angy tengerihal fogyasztását is figyelembe veszik ( az ugye felhalmozza magában az arzént) és ezt terjesztették ki ránk is, holott elég kevés halat fogyasztunk.
A Malawi és Aral tó is jó példája, mit jelent ha a folyók túlhasználata miatt nem jut elég víz a tavakba, és mit jelent ez a tóból élőknek.
Ha ezek a témák érdekelnek, ebben a könyvben tudsz utánuk olvasni: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!