Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektronikában ezt hogyan...

Elektronikában ezt hogyan kell kötni?

Figyelt kérdés

Villanyszerelő tanfolyamra járok. 6 hónap. Van egy problémám. Elmondtam a tanárnak. Elmondtam azt is, hogy miért nem értem s azt is elmondtam, hogy 10 perc alatt el tudná nekem magyarázni, ha odajönne velem a gyakorló táblához, s mondaná, mit-hova-miért. Tényleg, szuperintelligens vagyok, elég lenne 10 perc s látni/csinálni egyszer, az után MEGÉRTENÉM s könnyedén menne a dolog. Azt mondta, "valaki érti, valaki nem...majd megtanulod"...és nem segített.


Szituáció az volt, hogy:

kis megszakító

lépcsőházi időkapcsoló

3 kapcsoló (sima - fel-le)

2 izzó

Kösd ezeket össze, hogy mindhárom kapcsolóval felkapcsoljanak az izzók. (aztán égjen addig, ameddig az időkapcsoló be van állítva)


A fázis részemről oké, nagyjából. A földelő kábel is oké, nagyjából. A nulla viszont számomra -még- nem érthető. (a sorrendet nagyjából tudom)

A FŐ problémám azzal van, hogy nem tudom, mit honnan hová. Egész pontosan, hogy a nullát most hova kötöm? Jobbra vagy balra? (nyilván ezt valami jelöli is, mert mi van ha fordítva találkozok a kapcsolóval, fejjel lefele van?)

S mindig minden alulra megy? Felül jön ki? Ugyan azon az oldalt? (izzónál tudom, balra megy a fázis - jobbra a nulla)

Szóval ilyesmi problémám van nekem. 1 hónapja tart a tanfolyam. Tanár is mondta, 6 hónap nem elég egy villanyszerelői papírhoz...

A csoport 80%-a nem tudja egyébként, csak ott a tanár és mondja neki, hogy "ezt oda". (magyarázat nincs. semmi. nekem meg kéne. egy pici)



Szóval, kérdésem-kérésem:

Tud valaki mondani valami könyvet, weboldalt, ahol ez el van magyarázva, röviden/tömören/hosszan/bonyolultan/nagyjából/részletesen (mindegy)? Főleg az a része, hogy most mit honnan mibe s MIÉRT. (erre a miértre a válasz számomra elég lenne 4 tőmondatban)



2015. júl. 29. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Fázis:

elosztódobozból WAGOval mindegyik kapcsolóhoz egy ér, a kapcsoló elmenője -kapcsolt szár- vissza a dobozba egy másik WAGOba, onnan a lépcsőház automatába -jelölve van, hogy hova megy a kapcsolt szál,

nulla:

direktbe az automatába, csak működtető nulla,

a lámpákhoz direktben egy nulla, egy föld, és az lhautomatábol a kapcsolt fázis.


Egyébként google a barátod.

2015. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha szuperintelligens lennél akkor villamosmérnökire járnál
2015. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:41


A villamosmérnöknek semmi köze a villanyszerelőhöz. Kb. mint az ács és a fogorvos.

2015. júl. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezd azzal, hogy csinálsz egy kapcsolási rajzot, anélkül amíg nem tudod hogy működik, neki se állj!

A villanyszerelésben nincs jobb meg baloldal, nem aszerint kell bekötni, hanem hogy az áramút helyes legyen...

2015. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
Az a 3 kapcsoló sima billenő vagy visszaálló (mint a csengőkapcsoló)?
2015. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Válaszom nincs, úgyhogy feltételezem, igen. Időkapcsolós lépcsőházi világításhoz csak csengő- (tehát nem "úgymaradós") kapcsolókat szokás kötni.

Nem tudom, kismegszakító hogy jön ide, de tegyük fel, hogy minden arról kap áramot.


Kismegszakítóról mint tápról viszel két fázist-nullát, egyiket bekötöd az időkapcsoló tápjára, a másikat szétvezeted, ráhúzod a fázist a világításkapcsolókra párhuzamosan, az azokról lejövő szálakat összesíted, ráviszed az időkapcsoló "triggerére", szerintem ott a nulla kábel nem kell sehova, mert az alapból ott van a tápfázissal.

Az időkapcsolóról lejövő fázist-nullát meg viszed párhuzamban az égőkre.

Sokat segítene, ha lenne valami adat, milyen időkapcsolóról van szó, mert ez a "békebeli" bekötése volt. Franc tudja, újabbak nem osztanak-e le saját fázis-nullát a kapcsolókra, akkor onnan húzod a kábelt a kapcsolókra párhuzamban, nem a hálózati fázisvezetékről.

Ha elém rakod a cuccot, én bekötöm, de így csak saccperkábé leírást lehet adni. :D

2015. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:
100%

A villanyszerelésnek nem sok köze van az elektronikához.


A villanyszerelés egyébként egy szakma amit a művelőik évekig tanultak. Nehezen tudom elképzelni hogy pár órás tanfolyamon megfelelően tanulható lenne.

2015. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!