Becsaphat a villám egy tömblakásba?
Figyelt kérdés
Szóval ha nem húzzuk ki az elektronikai eszközöket egy vihar közben belecsaphat valamibe? Egyébként kábé 3 percre van a tömbtől egy vasútállomás tele vezetékekkel stb.2015. júl. 25. 19:11
1/13 anonim válasza:
Barátnőméknél így purcant ki a tévé.
2/13 anonim válasza:
Persze hogy bele. Viharban kihúzzuk a tv-t, számítógépet, mert nem rajtad múlik a dolog, és igen nagy az esélye.
3/13 anonim válasza:
Azért van a villámhárító, hogy ilyen ne történjen. Ettől függetlenül tönkremehet bármilyen elektromos készülék, ha a villámhárítóba becsap a villám. (Óriási elektromos töltés, és minden készülék földelve van.) Az viszont túlzás, hogy ennek "nagy az esélye".
4/13 anonim válasza:
Nem azt mondom, hogy viharonként meghal a tévéd, de minek kísértsük a sorsot. Azért nem is 10 évente 1x fordul elő, relatíve "nagy" az esélye. Apám tv szerelő, ebből élünk gyakorlatilag :D vihar után sorba hozzák a tv-ket, mert ők "hát nem is tudták, hogy ki kell ilyenkor húzni:O"
5/13 anonim válasza:
Megerősítem az előző válaszokat: igen, becsaphat, és baj lehet belőle. A biztosítók is tudnának mesélni erről, külön kockázatként kezelik az ún. "közvetett villámcsapást", amikor a vezetékbe bevágó villám miatt tönkre mennek az elektronikai cuccok. (Megjegyzem, ha van is biztosítás erre, akkor is érdemes áramtalanítani, jobb a biztonság.)
Lehet kapni egyébként olyan elosztót is párezer forintért, amit csak le kell kapcsolni, hogy áramtalanítson, így nem kell ki- és bedugdosni mindent.
Ja, és egy ismerősömékhez régebben a nyitott ablakon keresztül vágott be a villám, amikor a kezében egy nagy olló volt... Szóval elvileg az ablakot sem árt becsukni, ha nagyon közel van a vihar.
6/13 anonim válasza:
Akkor most miért meny a gépetek?:) Abba is belecsaphat!
7/13 anonim válasza:
Lehet kapni direkt a túlfeszültség levezetéséhez való kütyüket, ami mellett nyugodtan be lehetnek kapcsolva az elektromos eszközök. A cégnél is az van, ahol dolgozom.
8/13 anonim válasza:
#6
Itt most egyáltalán nincs vihar. Délután volt, de már elmúlt.
9/13 anonim válasza:
A tv-k nem azért mennek tönkre, mert bele csap a villám valahova. Hanem a föld feletti szabad-vezetékes hálózatban a töltött felhő hatására kapacityív feszültség jön létre. Ez a töltés független az üzemszerű feszültségtől, ezért ha a felettünk lévő felhő kisül, a vezetékekben keletkezett töltés is valahol levezetődik a föld felé. De mert a vezetékek mindenhol szigetelve vannak, ez a megnövekedett feszültség a fogyasztó készülékeken keresztül vezetődik le. Ugyan is némely készülékben az elektronika a leggyengébb pont, ahol a szigeteléseket képes átütni a megnövekedett feszültség.
10/13 anonim válasza:
"Lehet kapni direkt a túlfeszültség levezetéséhez való kütyüket, ami mellett nyugodtan be lehetnek kapcsolva az elektromos eszközök. A cégnél is az van, ahol dolgozom." - az hálózati ingadozások ellen véd. A villámcsapás 100 millió voltjával nincs mit kezdeni... (pedig milyen jó lenne, ha lennének villámerőművek!)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!