Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen betegség ez? Hazugság...

Milyen betegség ez? Hazugság betegség?

Figyelt kérdés
Ha valaki folyton hazudik,de még olyan semmiségben is ,hogy pl. megkérdezed tőle telón,hogy otthon vagy?erre azt mondja,hogy anyámnál,pedig pontosan tudom,hogy otthon van?Betegség ez,hogy valaki jelentéktelen dolgokban se mond már igazat?
2010. márc. 3. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elfajult megszokás, már-már beteges.
2010. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
"anyámnál vagyok"= nem akarlak látni, hagyj békén, lusta vagyok most bárkivel foglalkozni. Lehet hogy ő is olyan lusta mint én. Sokszor ha hívnak a haverok, kitalálok valami indokot...jóból is megárt a sok.
2010. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. A félelem is lehet az oka(biztos, ami biztos, ne adjuk ki magunkat) vagy vannak akik fantáziálnak( A fillentő) vannak akik egyszerűen nem ismerik a vlaóságot, nem tudják felfogni, és csak úgy beszélnek.
2010. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van az alkalmi hazugság, van a szokásból adódó hazugság, és van a Münchhausen-szindróma.
2010. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
valami olyasmit olvastam,hogy a Münchausen-szindrómások nem is tudják,hogy hazudnak.Na most ez az illető tudja.Nem hiszem,hogy ez lenne,inkább mániákus hazudozó.Egyszerüen elkezd beszélni és már látni,hogy hazudik,mert kiismertem,hogy mikor teszi pl.a gesztusokból.De mikor tudom,hogy hazudik és ezt meg is mondom és még ő van kiakadva és ordibál,hát ezzel nem tudok mit kezdeni....
2010. márc. 6. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a betegséget "mythomania"-nak hívják.

Kóros hazudozásnak is nevezik magyarul. Az ilyen személyek számára a hazugság olyan éltető elem, mint a levegő, amit beszívnak. És akkor sem tudják abbahagyni, ha, mint a kérdező is írja, rábizonyítják az ellenkezőjét. A kóros hazudozó akkor sem mond igazat, ha esetleg még baja is származhat belőle! Ha lehet egyáltalán gyógyítani, csakis psychiátriás kezeléssel lehet, akkor sem mindig. És az eljárás nagyon hosszú, évekbe telik!

Ha többet akarsz tudni róla, jobban utánanézek...

2010. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen,megköszönném:)
2010. márc. 6. 14:10
 8/11 A kérdező kommentje:
ez a jellemző erre az illetőre is passzol,hogy akkor is hazudik ha tudja,hogy baja származik belőle a későbbiekben :S
2010. márc. 6. 20:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem. De sajnos a barátod ettől nem fog megváltozni. Ezeknek az embereknek ugyanis nincs betegség-beismerésük, tehát azt is le fogja tagadni, hogy valaha is hazudott. Tehat nagyon nehéz őket orvoshoz kényszeríteni. Majd csak akkor fog sikerülni, ha a folytonos hazudozás miatt igazán nagy bajba keveri magát. És bizony ismertem olyan nőt is, aki börtönbe került, mert a rendőrök meg a biróság nem vette észre, vagy nem fogadta el, hogy ez igenis kóros állapot!
2010. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz.Ha szembesítem a hazugsággal teljesen felháborodik,hogy ő aztán nem...igazából azzal sem fogalkozik,hogy emiatt mennyi zűrbe keverte már magát...
2010. márc. 7. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!