Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hova tűnt a nyár? 2014 - 2015

Hova tűnt a nyár? 2014 - 2015

Figyelt kérdés
Se tavaly se idén nem volt igazi nyár, bár még június van, de az elmúlt 10-20 évben, ebben a hónapban nem volt 30 fok alatt még éjszaka se (jó éjszaka kevesebb volt, de éjszaka is meleg volt nem mint most hogy becsukom az ablakot) az elmúlt 10 évben egyszer nem csuktam be az ablakot azért mert fáztam ebben a hónapban. Erről semmi hírt nem hallani pedig mindenki érzi, lehet természetes jelenség, 100 évente, de kíváncsi lennék a tudományos magyarázatra.

2015. jún. 29. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Elég durva, hogy az időjárásváltozásnak hála ma már van aki szerint az a "nyár", ha minimum 35 fok van árnyékban...


Valójában az idei június teljesen átlagos, sőt összevetve mondjuk 15-20 évvel ezelőttivel még talán melegebb is.

Például 1995 júniusában egyetlen napon sem haladta meg a napi csúcshőmérséklet a 30 fokot és több éjszaka is volt 10-foknál hűvösebb.

Ezzel szemben e hónapban már nyolcszor lépte túl vagy érte el a nappali csúcshőmérséklet a harminc fokot.

Most akkor szerinted hidegebb van mint 95 júniusában volt?


Dédnagyapám élete végéig mesélte a nagykonyha hűvösében nyaranta, hogy "egyszer harminc fokban arattunk, harminc fokban, kánikulában olyan meleg korábban nyáron sose volt" mostanra eljutottunk oda, hogyha nincs harminc fok már van aki kevesli a meleget.


2035-ben majd jön a kérdés: Hová lett a nyár? Máskor ilyenkor már rég 45-fok szokott lenni, most meg itt didergek 37-ben...

2015. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
2010 óta használom ezt az oldalt. Évről-évere felbukkan ez a kérdés. Már 2-3-4-5 is azt állították, hogy bezzeg a korábban máshogy volt. Valójában nem volt máshogy. Ha máshogy lett volna, akkor nem panaszkodtak volna itt ugyanúgy, mint ebben a kérdésben. Tehát az egyéni csalódottságból fakad a kérdés. Mindezt számszerűen, adatokkal is alá lehetne támasztani, de ennyi fáradságot nem ér meg a dolog, legalábbis a válaszadók részéről.
2015. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:

[link]


Érdemes megnézni a 4. és 5. ábrát. Nincs semmi extrém eltérés a sokéves átlaghoz képest. Minden nyáron vannak hűvösebb hetek, meg kánikula is. Idén is volt már mindkettő. Persze a szubjektív emlékezetben inkább a kellemes, meleg napok maradnak meg, így melegebbnek véljük a régi nyarakat, de ez szubjektív érzékelés csak. Volt pár hűvös, esős nyaralás az életemben, hirtelen kettő is eszembe jut, mindkettő úgy 20-30 éve történt.

2015. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom nekem onnan tűnt fel, hogy mióta van légkondink, 9 éve biztosan azóta azt figyeltem meg, hogy nagyon sokat ment nyaranként de az utóbbi két évben, szinte csak egy hetet max (padlástér, változatlan szigeteléssel) de lehet én változtam és jobban bírom a meleget.
2015. jún. 29. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Erről az a Poirot-film jut eszembe, ahol zt mondja Hastings kapitány, hogy előző nap igazi kánikula volt, 27 fok árnyékban....
2015. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ebben a hónapban nem volt 30 fok alatt még éjszaka se" - mi van veled? 18 fokos nappali csúcshőmérséklet is volt idén júniusban, 11 fok körüli hajnali minimumokkal. Pár napja még fűtöttem!

Ugyanakkor tavaly nyáron is volt olyan, hogy éjjel sem ment 34 fok alá a hőmérséklet, úgyhogy duplán nem értem a kérdésed. Össze van zavarodva az időjárás, klímaösszeomlás van, amit az ember okozott a Föld vízháztartásának elrontásával. Egy példa:


https://www.youtube.com/watch?v=lSXASN83lU0&t=3m07s

2015. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2xSü ***** válasza:
No. Azt hiszem megkaptuk a hova tűnt a nyár kérdésre a választ.
2015. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, mikor a kérdező kíváncsiskodott még csak kopogtatott a nyár, mostanra úgy döntött berúgja az ajtót. Holnap meg még jól meg is tapos minket a 40 fokkal...
2015. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!