Solitude92 kérdése:
Az óceán fenéken a víz miért nem szivárog be a földbe vagy ha igen milyen módon?
Figyelt kérdés
Hirtelen eszembe jutott ez a furcsa kérdés és most inkább itt van kedvem rákérdezni, megbeszélni, mint utánakeresni. Ezért bocsi, ha butaság a kérdésem.2015. máj. 9. 22:12
1/3 anonim válasza:
Természetesen beszivárog. Az óceáni üledék ugyanúgy át van itatva vízzel, mint mondjuk a balatoni iszap (csak persze sokkal vastagabb).
Alatta szilárd alapkőzet van, nyilván annak a repedéseit, üregeit is kitölti a víz.
2/3 anonim válasza:
Beszivárog, de nem tud "elfolyni" a víz, mert az óceáni fenék alatt, a talapzatban megnyíló repedéseket kitölti a forró magma, tehát a vékony talapzatnál mélyebbre tuti nem tud szivárogni a víz. (Zárványok formájában alábukhat némi víz a magmaáramlásba, de az nagyon kis mennyiség.) A víz sűrűsége is kisebb, mint a kőzeté, tehát ha olvadt magmával érintkezne, akkor is úszna rajta, mint az olaj a vízen.
3/3 anonim válasza:
Úgy képzeld el az óceánt, mintha egy edénybe öntenénk higanyt és vizet. A higany alul lesz, és felette a víz. A víz nem tud lejjebb szivárogni a sűrűség különbség miatt, ráadásul a két réteg határához képzelj oda még egy alufólia réteget is, ami a valóságban a földkéreg, pontosabban az óceáni talapzat. Ha az alufólia el is szakad, akkor sem szivárog el a víz, és a valóságban a kéreg még öngyógyító is, a kiáramló magma megszilárdul és kitölti a "sebeket".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!